Büszkeségeink

 

2016/17-es tanév

 

Istovics Ádám (6.c) a Honvéd Karate Szakosztályának versenyzője, a Kanadában megrendezett 7. Goju-Kai Karate Világbajnokságon a 12-13 éves kumite (küzdelem) kategóriában bronzérmet szerezett.

Gratulálunk!

 

 

Udvari Maja (6.c) júliusban a korosztályos Úszó Országos Bajnokságon

1., 2., 3. helyezéseket ért el.

Gratulálunk!

 

2016/17-es tanév

A 2016-2017. tanév Kerületi versenyeredmények összesítéséről megjelent kiadvány itt érhető el.

A XXII. Országos Szorobánversenyen elért eredmények:

1.osztály
Watterich Vanda (1/D) 3. hely
Gonda Ákos (1/D) 4. hely

2. osztály
Csábi Emma (2/D) 1. hely
Sóvári Dorka (2/D) 3. hely
Székely Gergely (2/C) 3. hely
Váczi Lóránt (2/C) 3. hely
Tóth Miklós (2/D) 4. hely
Baranyai Dóra (2/C) 4. hely
Milovecz Fruzsina (2/C) 4. hely
Szőke Klára (2/D) 4. hely
Tasnádi Lili (2/D) 4. hely

3. osztály
Laki Gabriella Lambrini (3/B) 4. hely

Kerületi Vers- és Prózamondó verseny
1-2. évfolyam
Próza kategória
1. hely – Gajdics Balázs (2/A)
3-4. évfolyam
Próza kategória
1. hely – Soltész Vince (4/A)
4. hely – Rátkai Zóra (4/B)
4. hely – Laki Gabriella Lambrini (3/B)
Vers kategória
4. hely – Szeneczey Balázs (3/B)

Kerületi informatika verseny
Kiskomplex (szövegszerkesztés és grafika) 5-6. osztály
1. hely – Vankó Dániel (5/A)
Szövegszerkesztés 7-8. osztály
3. hely – Csongrádi Kristóf (8/B)
6. hely – Zöllner Lili (8/A)
Prezentáció 7-8. osztály
4. hely – Molnár Zsolt (7/A)

Pálmay Lóránt emlékverseny
2. hely – Vankó Lóránt Albert (6/B)

Kerületi matematika verseny
5. hely – Vankó Lóránt Albert (6/B)

Budapesti népdaléneklő verseny (csapat)
Aranyfokozat: Daloló pacsirták – Jarkas Alexandra, Gazdag Franciska, Németh Nadja 5.b, Nagy Anna Morag 5.c

Nemzeti Értéktár Vetélkedő megyei döntő
1. hely: Gazdag Franciska 5.b, Kun Iván 6.b, Fábián Álmos 8.a és Zöllner Lili 8.a

Bolyai Természettudományi Csapatverseny megyei forduló
3. hely: Üstökösök – Pátzay Ágnes, Kühne Sára, Vári Liza Rózsa, Szűcs Hanna (4/D)
8. hely: Biokenyerek – Laboncz László, Széplaki-Trungel Áron, Ámon Leila, Menyhárt László (4/D)

Kerületi matematika tanulmányi verseny
1. hely: Leveles Réka (4/D)
3. hely: Laki Gabriella Lambrini (3/B) 
3. hely: Váczi Anna (4/C)
4. hely: Pápay Zoltán Ramón (3/D)

“Tiszán innen-Dunán túl” Kerületi népdaléneklő verseny
Egyéni:
Arany minősítés – Pásztor Borbála Kinga 7.b
Csapat:
Kiemelt arany minősítés – Jarkas Alexandra, Gazdag Franciska, Németh Nadja 5.b, Nagy Anna Morag 5.c

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírás verseny
7. hely – Birinyi Flóra Lilla (6/A)

Országos versmondó verseny
5. hely – Papp Kolos (3/B)

Amfiteátrum kupa
2. hely – Vankó Lóránt Albert (6/B)

Komplex angol nyelvi verseny
1. hely – Kovács Dominik Barnabás (6/A)
4. hely – Hörömpöli-Tóth Bálint (5/A)
6. hely – Szijjártó Norbert (8/B)
10. hely – Dévényi Kincső (8/A)

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei forduló
1. hely: Szőke nők – 4/D – Leveles Réka, Mészáros Míra, Pátzay Ágnes, Vári Liza
Az országos döntőbe jutottak, s ott a 22. helyezést érték el.
4. hely: Hópelyhek – 3/B – Kovács Botond Zsolt, Laki Gabriella Lambrini, Papp Kolos, Sztirinkai Anna
8. hely: Az ABC 3 betűje – 3/C – Heim Cecília, Szilasi Cecília, Temesi Zsófia

Kerületi Szépolvasó verseny (4. évfolyam)
3. hely – Megyery Anna (4/B)
4. hely – Soltész Vince (4/A)
11. hely – Vetró Ádám (4/C)

Bolyai Matematika Csapatverseny megyei forduló
1. hely: 6/A – Birinyi Flóra, Balázs-Helmeczy Csanád, Kovács Dominik, Szakáli Emese
2. hely: Aranyszámok – 4/D – Kühne Bendegúz, Leveles Réka, Nádudvari Patrik, Pátzay Ágnes
4. hely: Matekos macskák – 3/C – Bartos Anna Kamilla, Jakab Dávid, Szövényi Boglárka Ida
6. hely: 4/B – Atanaszov Réka, Hajós-Szabó Máté, Kuczy Dorottya, Sztupkay Áron
9. hely: Ős matekosok – 4/C – Balogh Nimród, Kalapos Gábor, Lendvai Zalán, Strigens Arnold
10. hely: Anonimuszok – 4/C – Klenyán Dorka, Korvicska Botond Márk, Sámuel Ádám, Székely Anna
10. hely: 8/B – Csongrádi Kristóf, Huber Márk, Molnár Attila

Mezei futás
I. korcsoport leány egyéni verseny
2. helyezés – Winkler Zita (2.c)
I. korcsoport  leány csapatverseny
2. helyezés – Winkler Zita, Neumann Kincső, Bíró Árven Míra, Páczelt Zsófia (2.c)
I. korcsoport  fiú egyéni verseny
1. helyezés – Székely Botond (2.c)
I. korcsoport  fiú csapatverseny
2. helyezés – Székely Botond, Székely Gergő, Székely Ádám, Váczi Lóránt (2.c)
II. korcsoport  lány csapatverseny
2. helyezés – Kovács Lilla, Takács Csenge, Tripolszky Emma (4.b)
II. korcsoport  fiú egyéni verseny
2. helyezés – Czebei Zétény (3.a)
2. helyezés – Balogh András (4.d)
II. korcsoport  fiú csapatverseny
2. helyezés – Balogh András, Kühne Bendegúz, Sóvári Botond, Kátai Marcell (4.d)
III. korcsoport  lány egyéni verseny
1. helyezés – Jarkas Alexandra (5.b)
2. helyezés – Lápossy Csenge Bernadett (6.b)
3. helyezés – Lukács Annamária (6.a)
III. korcsoport  fiú egyéni verseny
2. helyezés – Medveczki Sámuel (6.a)
III. korcsoport  fiú csapatverseny
1. helyezés – Czebei Márk, Kucza Gergely, Medveczki Sámuel, Tóth Ármin
IV. korcsoport  lány csapatverseny
3. helyezés – Borza Lili, Krizsanyik Tünde, Tatár Zsófia, Zöllner Lili
IV. korcsoport  fiú csapatverseny
3. helyezés – Csongrádi Kristóf, Fekete Ágoston, Molnár Attila, Patakfalvi András

Úszás
I. korcsoport
Keve:

Gajdics Balázs ( 2. a osztály ): I. helyezés  50  m mellúszás
  II. helyezés 50 m gyorsúszás
Szűts Gergely ( 1.b osztály ): IV. helyezés 50 m hátúszás
  V. helyezés 50 m gyorsúszás és 50 m mellúszás
Dióssy Dániel ( 1.a osztály ): V. helyezés 50 m hátúszás
Beviz Lujza ( 1.a osztály ): III. helyezés 50 m mellúszás
  VI. helyezés 50 m gyorsúszás
Dióssy Dániel ( 1.a osztály ): V. helyezés 50 m hátúszás

Kiserdő:

Úszásnem Helyezés Név Osztály
fiú 50 m gyorsúszás I. Hortobágyi Bence 3.c
  IV. Váczi Lóránt 2.c
lány 50 m gyorsúszás I. Király Kitti 3.d
  IV. Borszéki Boglárka 2.c
fiú 50 m mellúszás II. Székely Botond 2.c
lány 50 m mellúszás I. Keskeny Viktória 3.d
  II. Neumann Kincső 2.c
fiú 50 m hátúszás II. Székely Ádám 2.c
lány 50 m hátúszás III. Király Kitti 3.d
  IV. Borszéki Boglárka 2.c
fiú 4×25 váltó I. Hortobágyi Bence
Székely Botond
Váczi Lóránt
Székely Ádám
3.c
2.c
2.c
2.c
lány 4×25 váltó I. Király Kitti
Borszéki Boglárka
Keskeny Viktória
Baranyai Dóra Mária
3.d
2.c
3.d
2.c

II. korcsoport
Keve:

Kovács Botond Zsolt ( 3. b osztály ): II. helyezés 50 m gyorsúszás
  II. helyezés 50 m hátúszás
Jarkas Alex ( 3.b osztály ): II. helyezés 50 m mellúszás
Kovács Botond Zsolt ( 3. b osztály ): III. helyezés 50 m váltó
Jarkas Alex ( 3.b osztály )  
Móritz Máté (3.a osztály)  
Sztupkay Áron ( 4.b osztály )  

Kiserdő:

Úszásnem Helyezés Név Osztály
fiú 50 m gyorsúszás III. Strigens Arnold 4.c
  IV. Sámuel Ádám 4.c
lány 50 m gyorsúszás II. Körmöci Csenge 3.c
  VI. Vári Liza Rózsa 4.d
lány 50 m mellúszás I. Körmöci Csenge 3.c
  III. Baranyai Lili Julianna 4.c
fiú 50 m hátúszás IV. Sámuel Ádám 4.c
  VI. Strigens Arnold 4.c
lány 50 m hátúszás IV. Szűts Lea Szófia 4.d
  V. Baranyai Lili Julianna 4.c
fiú 4×25 váltó IV. Kátai Marcell
Sóvári Botond Gábor
Sámuel Ádám
Strigens Arnold
4.d
4.d
4.c
4.c
lány 4×25 váltó I. Baranyai Lili Julianna
Körmöci Csenge
Szűts Lea Szófia
Vári Liza Rózsa
4.c
3.c
4.d
4.d

Kerületi Informatika Alkalmazói Tanulmányi Verseny

A Fővárosi Informatika Alkalmazói Tanulmányi Versenyre (F.I.A.T.) a kerületi forduló 2016. február-márciusában került megrendezésre. Idei témánk az űrkutatás, űrutazás volt. A kerületi versenyről az I. és II. helyezést elért tanuló jut tovább a fővárosi versenyre.

Az 5-6. évfolyamon 2 kategóriában hirdették meg a verseny: Grafika és Kiskomplex.

Iskolánkat képviselő tanulók:

  • Grafika kategóriában

            Dienes Lara Melinda (5.a), Pál András Bence(5.b)

  • Kiskomplex kategóriában

            Juhász Henrietta (6.b), Lehel Dániel Zsolt (5.a)

Helyszín és időpont:
Kerék Általános Iskola és Gimnázium, 2016. február 29.

A 7-8. évfolyamon 3 kategóriában hirdették meg a verseny: Prezentáció, Szövegszerkesztés és Táblázatkezelés.

Iskolánkat képviselő tanulók:

  • Prezentációkészítés kategóriában:

            Kovács Vivien Evelin (8.a), Jebuszek György András (8.a)

  • Szövegszerkesztés kategóriában:

            Kántor Kinga (8.a), Mátyásy Luca(8.a)

  • Táblázatkezelés kategóriában:

            Ozsváth Dorián (8.b)

Helyszín és időpont:
Óbudai Gimnázium, 2016. március 9.

EREDMÉNYEK

NÉV HELYEZÉS
5-6. évfolyam GRAFIKA kategória
Dienes Lara Melinda I.
Pál András Bence IX.
5-6. évfolyam KISKOMPLEX kategória
Lehel Dániel Zsolt II.
Juhász Henrietta V.
7-8. évfolyam PREZENTÁCIÓKÉSZÍTÉS kategória
Jebuszek György András II.
Kovács Vivien Evelin VII.
7-8. évfolyam SZÖVEGSZERKESZTÉS kategória
Mátyásy Luca VI.
Kántor Kinga VII.
7-8. évfolyam TÁBLÁZATKEZELÉS kategória
Ozsváth Dorián IV.

http://www.pszi03.hu/news.php

http://informatika.fazekas.hu/fiat/fiat-201516/

Könyvtárhasználati verseny a könyvtárban

Febr. 11-én tartottuk meg a BOD PÉTER Könyvtárhasználati Verseny 3. és 4. osztályosoknak rendezett iskolai fordulóját.

A négy osztályból 16 gyerek vett részt a házi versenyen. Évfolyamonként a legjobb három képviseli majd iskolánkat a kerületi vetélkedőn.

Ők a következők:
3.o. :

– Godó Lóránd (3.a.)
– Lukács Máté (3.a.)
– Atanaszov Réka (3.b.)

4.o. :

– Tóth Anna (4.b.)
– Kucza Zsófia (4.a.)
– Vankó Dániel (4.a.)

Jó munkát és sok sikert kívánunk Nekik a kerületi fordulóhoz!

Gál Éva néni
könyvtárostanár

A verseny képei itt nézhetők meg:
https://drive.google.com/folderview?id=0B6kriV9w-C79N2FLdzJGamlCVkU&usp=sharing

Büszkeségeink

2015/16-os tanév

Kerületi Paint Informatika-Rajzverseny

5. hely – Mészáros Mia Petra (4/C)
5. hely – Róbert Viktória (4/D)

Diákolimpia Budapest – Döntő – Tollaslabda

3. hely – Belány Zora (4/D) – továbbjutott az országos döntőre

Kerületi Diákolimpia – Vívás

5. hely – Börcsök Koppány (4/C) – párbajtőr

Kerületi Matematikaverseny

3. osztály:
5. hely – Lukács Máté – 3/A
11. hely – Hajós-Szabó Máté -3/B
15. hely – Székely Anna – 3/C
17. hely – Sárossy Hanna – 3/D

4. osztály
3. hely – Heim Flóra – 4/D
10. hely – Mindler Anna Lilla – 4/C
12. hely – Endreffy Janka – 4/B

Bolyai Természettudományos Csapatverseny

3. osztály:
20. hely – Köri királynők – Klenyán Dorka, Puskás Panni Székely Anna (3/C)

4. osztály:
15. hely – A világ 7 csodája – Heim Flóra, Róbert Viktória, Temesi Anna, Udvari Maja (4/D)
16. hely – Virágok – Kárász laura, Katula Panni, Nagy Anna-Morag, Mogyorósi Kinga (4/C)
17. hely – Természetvédők – Erőss Gergő, Börcsök Koppány, Modrián Kristóf, Balázs Péter (4/C)

5. osztály:
21. hely – Béres2 – Pintér Tilia, Balla Sára, Gaál Emese, Ivády Nina (5/A)

6. osztály:
8. hely – Béres4 – Antók Etele, Pappas Timon, Pappas Melina, Nagy Lili (6/B)

 

Sakk Diákolimpia – kerületi verseny

I. korcsoport leány
5. helyezés Leveles Réka 3.d

II. korcsoport leány
3.helyezés Bori Edina 4.c
6.helyezés Kárász Laura 4.c

II. korcsoport fiúk
3. helyezés Modrián Kristóf 4.c

I-II. korcsoport leánycsapat
1. helyezés
A csapat tagjai Róbert Viktória (4.d), Bori Edina (4.c), Kárász Laura(4.c)

 

“Magyar nyelvtan és helyesírás 3-4. évfolyamon” verseny eredményei:

3. évfolyam:

Belákovics Laura 3/B – 4. hely
Klenyán Dorka 3/C – 9. hely
Soltész Vince 3/A – 10. hely
Leveles Réka 3/D – 19. hely

4. évfolyam:

Endreffy Janka 4/B – 6. hely
Róbert Viktória Katalin 4/D – 8. hely
Erőss Gergő 4/C – 10. hely
Vankó Dániel 4/A – 10. hely

A Magyar Kultúra Napja és Csukás István születésének 80. évfordulója alkalmából a Paizs Dezső Általános Iskolában megrendezett vers-és prózamondó versenyen kitűnő eredményekkel szerepeltek iskolánk tanulói. Szalay Kamilla Lili (3.c) a 3.-4. osztályos versmondás I. helyezettje lett, míg osztálytársa Vetró Ádám aII.helynek örülhetett. Pásztor Kata Napsugár (3.c) a 3.-4. osztályos prózamondó versenyt nyerte meg. Mindhárom tanulónak gratulálunk!

 

Úszás diákolimpia – Budapesti döntő
1. korcsoport (1-2 osztály)

Kovács Botond: 1. helyezett 50m hátúszás, 6. helyezett 50m gyorsúszás

Jarkas Alex Richárd: 9. helyezett 50m mellúszás, 17. helyezett 50m gyorsúszás

Baranyai Lili Julianna: 11. helyezett 50m mellúszás

2. korcsoport (3-4 osztály)

Katula Panni Blanka: 3. helyezett 50m gyorsúszás, 9. helyezett 50m mellúszás

Jarkas Alexandra: 7. helyezett 50m gyorsúszás, 9. helyezett 50m mellúszás

Vékony Gergely: 8. helyezett 50m mellúszás, 21. helyezett 50m hátúszás

Udvari Maja: 10. helyezett 50m hátúszás

Tasi Dominik: 23. helyezett 50m mellúszás, 25. helyezett 50m gyorsúszás

Leány gyorsúszás váltó 6. helyezett lett: Katula Panni – Szűcs Lea – Udvari Maja – Mészáros Mia Petra

4. korcsoport

Szemők Ádám: 9. helyezett 100m gyorsúszás, 10. helyezett 100m mellúszás

Seltzer Robi: 12. helyezett 100m mellúszás

 

Simonyi Zsigmond Kerületi Helyesírási Verseny eredményei:

Birinyi Flóra 5.a   III. helyezés

felkészítő tanár: Hakl Tünde

Nagy Lili 6.b  VIII. helyezés

felkészítő tanár: Várnai Annamária

Csongrádi Kristóf 7.b  X. helyezés

felkészítő tanár: Jósvai Mária

Gyarmathy Eszter 8.b  III. helyezés

felkészítő tanár: Jósvai Mária

 

Bárczi Bölcs Bagoly Csapatverseny

Béres Baglyok: Heim Flóra, Róbert Viktória, Juhász-Sala Patrik, Kún Benedek (4/D) II. hely

Könyvkukacok: Gazdag Franciska, Tóth Anna, Kun Eszter, Tóth- Szablya Gergő (4/B) VI. hely

Börcsök Koppány, az iskola 4/c. osztályának tanulója, az Óbudai Fless igazolt versenyzőjeként vett részt az Olimpici Epeé Grand Prix nemzetközi versenysorozat idei második, mai versenyén a Szolnok Cup-on.Koppány az – öt ország (ukrán, román, bolgár, szlovák és magyar) legjobb vívóit felsorakoztató törpici korosztályos versenyszámban az abszolút 4., a magyar versenyzők között 2. helyen végzett, így bronzérmet vehetett át a párbajtőr vívás kétszeres olimpiai bajnokától Nagy Tímeától.

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny – megyei forduló eredményei
3. évfolyam
3. hely Magyarország hősei: Tripolszky Emma, Atanaszov Réka, Megyery Anna, Rátkai Zóra (3/B)
4. hely: Olvasás királynők: Belákovics Réka, Belákovics Laura, Kuczy Dorottya, Gazdag Borbála (3/B)
12. hely: Agymanók: Leveles Réka, Mészáros Míra, Pátzay Ágnes, Vári Liza (3/D)
13. hely: Horváth Zsófia, Klenyán Dorka, Székely Anna (3/C)
17. hely: Magyar csajok: Pásztor Kata Napsugár, Szalay Kamilla Lili, Ürögi Lívia, Váczi Anna Éva (3/C)

4. évfolyam:

image2

2. hely: Ellentétek: Erőss Gergő, Katula Panni Blanka, Modrián Kristóf, Mogyorósi Kinga (4/C)
5. hely: Helyesírók: Balázs Péter, Ignéczi Vince Gellért, Kárász Laura, Szabó Szilvia Lili (4/C)
9. hely: A betű lányok: Heim Flóra, Kiss Emília Gréta, Róbert Viktória Katalin, Temesi Anna (4/D)
17. hely: A három testőr: Endreffy Janka, Bernáth Mátyás, Tóth-Szablya Gergő (4/B)

 

I. korcsoportosok  kerületi úszóversenye

Keve:

Kovács Botond Zsolt, 2.b osztályos tanuló 50 méter gyors- és hátúszásban ezüst érmet szerzett.
Jarkas Alex, 2.b osztályos tanuló 50 méter mellúszásban, bronz érmet szerzet
4×25 méteres váltóversenyben szintén ezüst érmet nyertek tanulóink : Jarkas Alex, Kovács Botond Zsolt, Móritz Máté, Lányi Péter
Bartkó Benedek Márk hátúszásban a nyolcadik helyen végzett.

Kiserdő:

Úszásnem Helyezés Név Osztály
fiú 50 m gyorsúszás IV. Strigens Arnold 3.c
lány 50 m gyorsúszás III. Körmöci Csenge 2.c
IV. Király Kitti 2.d
lány 50 m mellúszás I. Baranyai Lili Julianna 3.c
III. Körmöci Csenge 2.c
fiú 50 m hátúszás III. Strigens Arnold 3.c
IV. Strigens Jakab 1.c
lány 50 m hátúszás III. Baranyai Lili Julianna 3.c
fiú 4×25 váltó IV. Strigens Jakab
Székely Botond
Major Levente
Strigens Arnold
1.c
1.c
2.c
3.c
lány 4×25 váltó I. Király Kitti
Körmöci Csenge
Leveles Réka
Baranyai Lili Julianna
2.d
2.c
3.d
3.c

 

Bolyai Matematika Csapatverseny – megyei forduló eredményei:

3. évfolyam
2. hely: Agymenők 4: Atanaszov Réka, Hajós-Szabó Máté, Kuczy Dorottya, Sztupkay Áron (3/B)
7. hely: Matek orkánjai: Balogh Nimród, Korvicska Botond, Sámuel Ádám, Strigens Arnold (3/C)
11. hely: Aranybaglyok: Kovács Bálint, Leveles Réka, Pátzay Ágnes, Sárossy Hanna (3/D)

4. évfolyam

DSC_0421

3. hely: Műveleti jelek: Heim Flóra, Róbert Viktória, Temesi Anna, Udvari Maja (4/D)
8. hely: 4 matekos: Katula Panni Blanka, Mogyorósi Kinga, Mindler Anna Lilla, Mészáros Petra (4/C)
12. hely: Matek baglyok: Palágyi Luca, Gazdag Franciska, Cserna Péter Barnabás, Tóth-Szablya Gergő (4/B)
14. hely: Einstein2: Ablonczy Csanád, Csicsvári Gyula. Pásztor-Turák Marcell (4/D)
20. hely: Számok rombolói: Balogh Ágoston, Juhász-Sala Patrik, Kún Benedek, Pál Barna (4/D)

Kerületi Szépolvasó Verseny:
Gazdag Franciska (4/B) 4. hely
Juhász-Sala Patrik (4/D) 11. hely
Morilják Vivien (4/C) 12. hely
Kucza Zsófi (4/A) 15. hely

2015. októberében a II. korcsoportban megrendezett Kerületi Úszóversenyen, az iskolánk színeiben indult tanulók szép eredményeket értek el.

Váltó, lányok: I. hely
A csapat tagjai: Katula Panni (4/C), Udvari Maja Virág (4/D), Mészáros Mia Petra (4/C), Szűcs Lea Szófia (3/D)

Váltó, fiúk: II. hely
A csapat tagjai: Sóvári Botond (3/D), Sámuel Ádám (3/C), Pásztor-Turák Marcell (4/D), Zámbó Marcell (4/C)

50 m gyors
Zámbó Marcell (4/C) VI.  hely

50 m gyors
Katula Panni (4/C) I. hely
Udvari Maja (4/D) III. hely

50 m mell
Pásztor-Turák Marcell (4/D) V. hely

50 m mell
Katula Panni (4/C) I. hely
Udvari Maja (4/D) IV. hely

50 m hát
Zámbó Marcell (4/C) IV. hely
Sámuel Ádám (3/C) V. hely

50 m hát
Szűcs Lea Szófia (3/D) VI. hely

 

A BKV Vasúti Járműjavító Kft. 2015-ben rajzpályázatot hirdetett „Milyen lesz a jövő villamosa?” címmel a környezetvédelem és a társadalmi felelősségvállalás jegyében.
A 2. helyezett Kiss Emília 4/D osztályos tanulónk lett, aki az oklevélen kívül jutalomkönyvet is kapott a pályázat szervezőitől.

2014/15-ös tanév

Országos Szorobánverseny eredményei – 2015. május 16.

I. helyen végzett:
Sóvári Botond (2/D)
Róbert Viktória Katalin (3/D)

III. helyen végzett:
Nádudvari Patrik (2/D)

IV. helyen végzett:
Laki Gabriella Lambrini (1/B)
Szakál Martin (2/D)
Dénes Villő (4/D)
Lápossy Csenge (4/D)
Révész Anna (4/D)

V. helyen végzett:
Reketye-Trifán Bálint (1/C)
Temesi Zsófia (1/C)
Sárossy Hanna (2/D)
Leveles Réka (2/D)
Heim Flóra (3/D)
Leveles Balázs (4/D)
Neumann Csaba (4/C)
Szabadhelyi Molli (4/D)
Dénes Kende (4/D)

VI. helyen végzett
Mészáros Míra (2/D)
Udvari Maja (3/D)
Balogh Ágoston (3/D)
Kiss Emília (3/D)
Mogyorósi Kinga (3/C)

VII. helyen végzett:
Laboncz László (2/D)

VIII. helyen végzett:
Vári Míra (1/C)
Heim Cecília(1/C)

IX.helyen végzett:
Király Kitti (1/D)
Szűcs Hanna (2/D)

A 2015. április 20-án, a Kiserdőben rendezett Területi Szorobánversenyen legeredményesebben szerepelt tanulóink, aki az országos döntőbe is bejutottak:

1. osztály:
Heim Cecília 1 /C – 4.
Király Kitti 1/D – 4.
Laki Gabriella Lambrini 1/B– 1.
Reketye-Trifán Bálint 1/C – 4.
Temesi Zsófia 1/C – 4.
Vári Míra Zsófia 1/C – 4.

2. osztály:
Laboncz László Márton 2/D – 4.
Leveles Réka 2/D – 3.
Mészáros Míra 2/D – 4.
Nádudvari Patrik 2/D – 2.
Sárossy Hanna 2/D – 4.
Sóvári Botond 2/D – 3.
Szakál Martin 2/D – 2.
Szűcs Hanna 2/D – 3.

3. osztály:
Balogh Ágoston 3/D – 4.
Heim Flóra 3/D – 4.
Kiss Emília 3/D – 4.
Mogyorósi Kinga 3/C – 4.
Róbert Viktória 3/D – 2.
Udvari Maja 3/D – 4.

4. osztály:
Dénes Kende 4/D – 4.
Dénes Villő 4/D – 2.
Lápossy Csenge 4/D – 1.
Leveles Balázs 4/D – 4.
Neumann Csaba 4/C – 4.
Révész Anna 4/D – 3.
Szabadhelyi Molli 4/D – 4.


Kerületi mezei futóverseny

I. korcsoportos lányok:
Egyéni eredmények:
1. Udvari Maja (3/D)
2. Katula Panni (3/C)
3. Róbert Viktória (3/D)
5. Pátzay Ági (2/D)
Csapat: 1. hely

I. korcsoportos fiúk:
Csapat: 3. hely
A csapat tagjai:
Balogh András (2/D), Sóvári Botond (2/D) Várnai Vince (2/D), Kátai Marcell (2/D)

II. korcsoportos lányok:
Egyéni eredmény:
1. Lápossy Csenge (4/D)
Csapat: 2. hely
A csapat tagjai:
Lápossy Csenge (4/D), Kiss Emília (3/D), Heim Flóra (3/D), Temesi Anna (3/D)

II. korcsoportos fiúk:
Csapat: 3. hely
A csapat tagjai:
Dénes Kende (4/D), Várnai Áron (4/D), Tóth-Magériusz Marcell (3/C), Korompay Zsombor (4/D)

Diákolimpia Vívás Országos Döntő
Börcsök Koppány Levente (3/C) a 19. helyet szerezte meg.

Diákolimpia Sakk Országos Döntő
egyéni versenyben Róbert Viktória Katalin (3/D) osztályos tanulónk korcsoportjában a második legjobb sakkos ebben a tanévben, így ezüst érmet szerzett.

Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny
A versenyre több ezer tanuló nevezett az ország különféle részeiből. A megyei rangsorban az első száz között végzett tanulóink eredményei:

Atanaszov Réka (2/B) megyei 21. országos 80.
Kühne Sára (2/D) megyei 65. országos 231.
Godó Lóránd és Soltész Vince (2/A) mindketten megyei 75. országos 268.
Strigens Arnold (2/C) megyei 91. országos 321.

Ignéczi Vince (3/C) megyei 20. országos 60.
Pásztor-Turák Marcell (3/D) megyei 27. országos 80.
Cserna Péter Barnabás (3/B) megyei 40. országos 123.
Róbert Viktória Katalin (3/D) megyei 52. országos 171.
Heim Flóra (3/D) megyei 72.  országos 148.
Juhász-Sala Patrik (3/D) megyei 72. országos 148.
Mogyorósi Kinga (3/C) megyei 72. országos 148.

Dénes Villő (4/D) megyei 3. országos 24.
Révész Anna (4/D) megyei 12.  országos 68,
Lápossy Csenge (4/D) megyei 28. országos 153.
Lehel Dániel (4/C) megyei 45.  országos 235.
Atanaszov Hedvig (4/B) megyei  57. országos 285.
Dénes Kende (4/D) megyeri 90. országos 444.

Vers- és prózamondóverseny kerületi döntői:
Jenei Olivér (1/B) vers 2. hely
Laki Gabriella Lambrini (1/B) próza 4. hely
Pappas Timon (5/B) próza 1.  hely
Kovács Vivien (7/A) próza 1. hely
Heim Flóra (3/D) próza 4. hely

A Bolyai Természettudományos Csapatverseny megyei fordulójában az Évszakok nevű csapatunk, – Heim Flóra, Kiss Emília Gréta, Róbert Viktória Katalin, Udvari Maja Virág (3/D) –  a 7. helyen végzett.

Csillaglesen Könyvtárhasználati Tehetségkutató Verseny:
Vankó Dániel (3/A) 8. hely
Gazdag Franciska (3/B) 8. hely
Erőss Gergő (3/C) 12. hely
Szilasi Mátyás (3/C) 14. hely
Ignéczi Vince (36C) 16. hely

Kerületi Diákolimpia Dzsúdóverseny
Plank Attila (4/D) 1. hely
Ignéczi Vince (3/C) Igénczi Lőrinc (1/D) 3. hely

Diákolimpia – úszás – országos döntő
Katula Panni
3.c osztályos tanuló, aranyérmes lett a Diákolimpia úszás országos döntőjén, amelyet 2015. március 6-án tartottak Győrben.
A szám, amelyben ilyen sikerese volt az 50 méteres gyorsúszás.

Diákolimpia tollaslabda:
Róbert Viktória Katalin (3/D) osztályos tanuló megnyerte a kerületi tollaslabda versenyt, így bejutott a budapesti döntőbe. Nagy örömünkre ott is aranyérmet szerzett, így ő a budapesti bajnok 2015-ben, tollaslabdában!

Alsó tagozatos kerületi tanulmányi versenyek:
Magyar nyelvtan és helyesírás
3. évfolyam:
Gazdag Franciska (3/B) 7. hely
Róbert Viktória Katalin (3/D) 7. hely
4. évfolyam:
Birinyi Flóra (4/A) 2. hely
Atanaszov Hedvig (4/B) 5. hely
Leveles Balázs (4/D) 5. hely

Matematika
3. évfolyam:
Mogyorósi Kinga (3/C) 11. hely
Pásztor-Turák Marcell (3/D) 13. hely
4. évfolyam:
Naderi Ármin (4/A) 6. hely
Martini Szilvia (4/C) 19. hely

Budapest Sakk Diákolimpia
Egyéni döntő:
Róbert Viktória Katalin (3/D) 1. hely – továbbjutott az országos döntőbe
Bori Edina (3/C) 14. hely
Csapatverseny: 8.  hely
A csapat tagjai: Róbert Viktória Katalin (3/D), Bori Edina, Kárász Laura (3/C)

2015. február 20-án zajlott a Zrínyi Ilona Matematikaverseny körzeti fordulója. Második, harmadik és negyedik évfolyamos diákjaink indultak a versenyen.

A Dr. Béres József Általános Iskola nem csak egyéniben, de a csapatok versenyében is előkelő helyen végzett. Zárójelben a tanulók egyéniben elért helyezése látható.

2. osztály: I. hely
Hajós-Szabó Máté 2/B (4.)
Sztupkay Áron 2/B (11.)
Leveles Réka 2/D (17.)
27 iskola közül

3. osztály: VI. hely
Cserna Péter Barnabás 3/B (11.)
Heim Flóra 3/D (16.)
Róbert Viktória Katalin 3/D (31.)
35 iskola közül

4. osztály: III. hely
Atanaszov Hedvig 4/B (7.)
Leveles Balázs 4/D (24.)
Révész Anna 4/D (35.)
32 iskola közül

A Diákolimpia Kerületi, vívásban megrendezett versenyében
Börcsök Koppány Levente (3/C) a harmadik helyet szerezte meg!

Kerületi Sakkverseny:
2015. január 20.

Eredmények
Egyéni verseny:

I. korcsoport  – lányok
6. helyezés – Szűts Lea (2.d)
I. korcsoport –  fiúk
1. helyezés – Kajtár András (2.d)
II. korcsoport  – lányok
3. helyezés – Bori Edina (3.c)
4. helyezés – Kárász Laura (3.c)
II. korcsoport – fiúk
3. helyezés – Modrián Kristóf (3.c)

Csapatverseny:
I-II. korcsoport  – lányok – Róbert Viktória (3.d), Bori Edina, Kárász Laura (3.c)
1. helyezés
I-II. korcsoport – fiúk – Molnár Ádám (4.d), Pintér Máté (4.c), Modrián Kristóf (3.c) Kajtár András (2.d)
3. helyezés

 

November 25-én és december 14-én lezajlottak az idei tanév első tornái a Bozsik programban részt vevő focicsapataink részvételével.
II. korcsoport:
Csapatunk az I. helyen végzett!
Az “A” csapat tagjai: Kecskeméti Róbert, Plank Attila, Dénes Kende, Várnai Áron, Korompay Zsombor (4.d), Neumann Csaba, Feller Leó (4.c), Juhász-Sala Patrik (3.d)

I. korcsoport:
„A” csapatunk az I., „B” csapatunk a IV. helyet szerezte meg.
A csapat tagjai: Szakál Martin, Pátzay István, Kátai Marcell, Várnai Vince, Balogh András, Kühne Bendegúz (2.d), Korvicska Botond (2.c)
A “B” csapat tagjai: A csapat tagjai: Sámuel Ádám, Strigens Arnold (2.c), Nádudvari Patrik, Kovács Bálint, Széplaki-Trungel Áron, Menyhárt László, Sóvári Botond(2.d)

A Kerületi Úszóverseny résztvevői és helyezettjei:

I. korcsoport

Fiúk
50 m gyors:
Strigens Arnold (2/C) V. hely
Szakál Martin (2/D) VIII. hely
50 m hát:
Strigens Arnold (2/C) I. hely
Sámuel Ádám (2/C) II. hely
50 m mell:
Kovács Bálint (2/D) X. hely
Szakál Martin (2/D) IV. hely
Váltó:
Strigens Arnold, Szakál Martin, Sámuel Ádám, Kovács Bálint III. hely

Lányok
50 m gyors:
Katula Panni (3/C) I. hely
Udvari Maja (3/C) III. hely
50 m hát:
Katula Panni (3/C) I. hely
Gáspár Anna (2/C) VI. hely
50m mell:
Udvari Maja (3/D) II. hely
Szabó Szilvia (3/C) III. hely
Váltó:
Szűts Lea (2/D), Leveles Réka (2/D), Udvari Maja, Katula Panni I. hely

II. korcsoport

Fiúk
50 m gyors:
Dénes Kende (4/D) XI. hely
Neumann Csaba (4/C) XIV. hely
50 m hát:
Kanász Izsák (4/C) VII. hely
Zámbó Marcell (3/C) XI. hely
50m mell
Kanász Izsák (4/C) IX. hely
Tóth-Szabad Csongor (4/D) XII. hely
Váltó: Zámbó Marcell, Neumann Csaba, Kanász Izsák, Dénes Kende III. hely

Lányok
50 m gyors:
Nagy Zsófia (4/C) III. hely
Halász Hanna (4/C) XI. hley
50 m hát:
Halász Hanna (4/C) II. hely
Paulik Liza (4/D) VII. hely
50 m mell:
Nagy Zsófia (4/C) IV. hely
Martini Szilvia (4/C) VIII. hely
Váltó:
Paulik Liza, Martini Szilvia, Halász Hanna, Nagy Zsófia III. hely

 

A Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyben a körzeti fordulóban szépen szerepeltünk.

A harmadik osztályosok versenyében a
“Magyarok” nevű csapat: Angyal Máté, Cserna Péter Barnabás, Palágyi Luca, Tóth Anna (3/B) a 7.,
“A magyar angyalai”: Heim Flóra, Oláh Szonja, Róbert Viktória, Temesi Anna (3/D) a 10. helyet szerezte meg.

A 4. évfolyamosok között négy csapatunk is bejutott a legjobb tíz közé!

Az “Agyas magyarosok”, Galambos Marcell Péter. Nagy Zsófia, Neumann Csaba Botond (4/C) a 4. helyet,
a “Könyvmolyok”, Gábriel Emilia Kincső, Lápossy Csenge Bernadett, Tóth Karolina Mónika, Tóth-Szabad Csongor (4/D), az 5. helyet,
az “Arany Baglyok”, Dénes Kende, Dénes Villő, Leveles Balázs (4/D) a 7. helyet,
az “ÁBÉCÉ” nevű csapat: Atanaszov Hedvig, Hajós Laura, Szemők Ágnes, Vankó Lóránt (3/A) a 9.  helyet szerezte meg.

A Bolyai Matematika Csapatverseny
körzeti fordulójában iskolánkból két csapat is bejutott a legjobb hat közé, s részt vehetett az ünnepélyes eredményhirdetésen. A 4. osztályosok közül az “Egy meg egy” nevet választó csapat: Atanaszov Hedvig, Kiss Rebeka, Pál Bence, Vankó Lóránt (4/B) a VI. helyet szerezte meg (felkészítő tanár: Farkas Judit).

A 3. osztályosok közötti versenyben hatalmas előnnyel a második helyezettek előtt – holtversenyben – ” A matek angyalai”  elnevezésű csapatunk: Heim Flóra, Róbert Viktória, Temesi Anna, Udvari Maja (3/D) (felkészítő tanár: Koren Emese) az I. helyet szerezte meg, s ezzel kvalifikálták a csapatot az országos döntőre!

A Bolyai Matematika Csapatverseny Országos Döntőjében “A matek angyalai” a Kárpát-medencéből érkező csapatok közül, nagy örömünkre, az előkelő XIV. helyen végzett!

A Diákolimpia kerületi atlétika versenyének őszi fordulójában szépen szerepeltek csapataink.

I. korcsoport, fiúk:
Balogh András, Kátai Marcell, Sóvári Botond Várnai Vince (2/D), Strigens Arnold (2/C) összeállítású csapatunk a II. helyen végzett.
Balogh András (2/D) az I. , míg Várnai Vince (2/D) a III. helyet szerezte meg!

I. korcsoport, lányok:
Róbert Viktória, Udvari Maja (3/D), Leveles Réka, Pátzay Ágnes, Prémecz Lili, Gáspár Anna (2/D) összeállítású csapatunk a III. helyet szerezte meg.
Róbert Viktória (3/D) az I. helyen végzett!

II. korcsoport, lányok:
Dénes Villő, Lápossy Csenge, Paulik Liza (4/D), Kiss Emília (3/D), Mészáros Mia, Mogyorósi Kinga (3/C) összeállítású csapatunk a IV. helyen végzett.
Dénes Villő (4/D) egyéniben a I. helyet szerezte meg!

2013/14-es tanév

 

Iskolánkban, a Kiserdőben megrendezett Országos Szorobánversenyen bejutott tanulóink a következő eredményeket érték el:

1. osztályosok:

Korvicska Botond Márk (1/C) VIII. hely

Kühne Bendegúz (1/D) V. hely

Leveles Réka (1/D) IV. hely

Mészáros Mira (1/D) V. hely

Nádudvari Patrik (1/D) I. hely

Sóvári Botond (1/D) I. hely

Strigens Arnold (1/C) VIII. hely

Szakál Martin (1/D) IV. hely

Vályi Fanni (1/C) VI. hely

Vári Liza (1/D) VI. hely

Várnai Vince (1/D) VI. hely

2. osztályosok

Heim Flóra (2/D) V. hely

Juhász-Sala Patrik (2/D) IV. hely

Kiss Emília Gréta (2/D) V. hely

Mogyorósi Kinga (2/C) VII. hely

Róbert Viktória Katalin (2/D) IV. hely

Udvari Maja Virág (2/D) VII. hely

3. osztályosok

Csirke Dávid (3/D) VI. hely

Dénes Kende (3/D) V. hely

Dénes Villő (3/D) IV. hely

Gábriel Emília Kincső (3/D) V. hely

Lápossy Csenge (3/D) IV. hely

Leveles Balázs (3/D) V. hely

Neumann Csaba (3/C) IV. hely

Pintér Máté Szabolcs (3/C) VIII. hely

Révész Anna (3/D) III. hely

Tóth Gerda Júlia (3/C) IX. hely

4. osztályosok:

Gáti Balázs (4/C) IX. hely

Gulyás Boglárkja (4/C) IV. hely

Róbert Júlia Emília (4/C) VII. hely

8. osztályosok:

Évekkel ezelőtt iskolánk tanulója volt Jurkovics Imola, s azóta is minden évben részt vesz versenyeinken, s 2014-ben a nyolcadik évfolyamosok között indult a szorobánversenyen, s az előkelő IV. helyet szerezte meg.

Minden mostani, s volt tanulónkra is nagyon büszkék vagyunk!

 

Az Országos Vers- és Prózamondó Versenyen Pappas Melina 4/C osztályos tanulónk a II. helyen végzett.

A Zrínyi Ilona Matematika Versenyen idén részt vevő tanulóink közül a második évfolyamosok a csapatversenyben az előkelő III. helyet szerezték meg.  A csapat tagjai (zárójelben az elért helyezésüket olvashatják):

Heim Flóra 2/D (12. hely)

Hazai Tamás 2/C (21. hely)

Róbert Viktória 2/D (23. hely)

A harmadik évfolyamosok közül Nagy Zsófi 3/C (11. hely) osztályos tanuló végzett a legelőkelőbb helyen.

 

Kerületi vers- és prózamondó verseny eredményei:

3. évfolyam:

vers: Balázs-Helmeczy Csanád 3/A III. hely

próza: Goodwill Zente 3/C IX. hely

 

A kerületi iskolák között megrendezett magyar versenyen a következő eredmények születtek:

I. hely Sámuel Laura 4/C

IX. hely Csirke Dávid 3/D

X. hely Nemes Borbála 4/C

 

Kerületi Sakkverseny

Egyéni versenyek
I. korcsoport – lányok
2. helyezés Róbert Viktória (2.d)
3. helyezés Bori Edina (2.c)

I. korcsoport – fiúk
4. helyezés Kovács Gergő (3.c)

II. korcsoport – lányok
1. helyezés Róbert Júlia (4.c)
2. helyezés Vígh Adél (5.c)
4. helyezés Jablonszky Zsófia (3.d)

II. korcsoport – fiúk
2. helyezés Gáti Balázs (4.c)

III. korcsoport – lányok
2. helyezés Dalmadi Lilla (5.c)

Csapatverseny
I-II. korcsoport – fiúk (Gáti Balázs, Balla Dániel, Auer Olivér(4.c), Leveles Balázs(3.d))
3. helyezés

 

Kerületi matematika verseny:
3. osztály: Lehel Dániel 3.c    6.hely,
4. osztály: Gulyás Boglárka  4.c     15.hely

Paint digitális kerületi rajzverseny:
Podina Balázs 4.c   2. hely,
Juhász Henrietta 4.c    4.hely

A Magyar Kultúra Napjára rendezett vers- és prózamondó verseny  eredményei:
Vers
V. hely: Gál Júlia, Grósz Julianna (3/C) – felkészítő tanár: Tóthné Klica Lanbrini
VII. hely: Pásztor Borbála (4/C) – felkészítő tanár: Zsidákovits Katalin
VIII. hely: Dénes Kende, Gábriel Emília (3/D) – felkészítő tanár: Putz Erzésbet
Próza
Goodwilll Zente (3/C)  – különdíj – felkészítő tanár: Tóthné Klica Lambrini
IV. hely: Erdős Veronika (4/C) – felkészítő tanár: Zsidákovits Katalin
V. hely: Lápossy Csenge (3/D) – felkészítő tanár: Putz Erzésbet, Neumann Csaba (3/C) – felkészítő tanár: Tóthné Klica Lambrini

III. kerületi iskolák közötti úszóverseny, I. korcsoport

Fiúk
Gyors:
Tasi Dominik 2/C I. hely
Zámbó Marcell 2/D VI. hely

Hát:
Tasi Dominik 2/c II. hely
Szakál Martin 1/D

Mell:

Zámbó Marcell 2/C
Kanász Izsák 3/C I. hely

Váltó:
Strigens Arnold 1/C, Zámbó Marcell 2/C, Kanász Izsák 3/C, Tasi Dominik 2/C I hely

Lányok

Gyors:
Katula Panni 2/C I. hely
Szűts Lea 2/D

Hát:
Baranyai Lili 1/C
Mészáros Petra 2/C V. hely

Mell:
Katula Panni 2/C III. hely
Nagy Anna Morag 2/C
Váltó:
Szűts Lea 1/D, Mészáros Petra 2/C, Temesi Anna 2/D, Katula Panni 2/C II. hely

 

Atlétika őszi forduló:

III.korosztályos lányok versenyében iskolánk tanulói a 13 induló csapat közül az V. helyezést érte el : Vörös Fanni, Kovács Luca, Kovács Vivien, Mátyásy Lili, Bevíz Dorottya, Zöllner Lili.

Bevíz Dorottya 5.b osztályos tanulónk az egyéni versenyben IV.helyezést ért el.

IV.korosztályos fiúk versenyében iskolánk a 12 induló csapatból a IV. helyen végeztek : Varga Dániel, Ritter Dávid, Illés Márton, Lipóth András, Pénzes Gergő,Kovács Balázs, Czibulya Richard

DSCN1257 (800x600)
A szép teljesítményhez gratulálunk a versenyzőknek !

Bolyai Matematika Csapatverseny területi forduló:

III. évfolyam: 4. helyezés /Atanaszov Hedvig, Kiss Rebeka, Schick Angéla, Vankó Lóránt 3.b/

/60 csapat/ Felkészítő tanár: Libor Judit

1

      10. helyezés: /Jelen Rozi, Lukács Annamária, Móritz Tamás, Szakáli Emese/ 3.a

      25. helyezés: /Birinyi Flóra, Ivády Milán, Ivády Nina, Pintér Tília/ 3.a

27. helyezés: /Balázs-Helmeczy Csanád, Bányai Barnabás, Kovács Dominik, Naderi Ármin/ 3.a

Felkészítő tanár: Belos Ibolya

IV. évfolyam: A 4.b osztályos „Szeretjük a matekot” csapat tagjai nemcsak azt bizonyították, hogy szeretik, de tudják is a matekot.  Antók Etele, Bulyovszky Domonkos, Gilicze Zsófia, Nagy Lili Judit a Bólyai Matematika Csapatverseny területi fordulójában az előkelő 4. helyet szerezték meg az induló 72 csapat közül.

Felkészítő tanáruk: Rikk Istvánné, Budapest, 2013. október 21.

2

A Bólyai Anyanyelvi Csapatversenyen szépen teljesítettek a 4.b osztályos „Aranyalmák” csapat  tagjai. Antók Etele, Gilicze Zsófia és Nagy Lili Judit az induló 109 csapat közül a 8. helyen végzett.

Felkészítő tanár: Rikk Istvánné, Budapest, 2013. november 11.

 

Szép magyar beszéd

A magyar nyelv szépségének ápolása, őrzése fontos feladat. A Pais Dezső Általános Iskolában rendezett „Szép magyar beszéd” versenyen egy szabadon, és egy a zsűri által választott szöveg felolvasásával mutathatták meg a tanulók olvasástudásukat. Ezen a versenyen iskolánk 4.b osztályos tanulója, Demeter Bendegúz 4. helyezett lett.
Felkészítő tanára: Rikk Istvánné

Diákolimpia: Iskolánk lány foci csapata /7-8 évfolyam/ a kerületi őszi fordulóban a második helyezést érte el. A csapat tagjai: Hostyisovszky Vivien, Hostyisovszky Gina, Pál Nóra, Lampek Lívia, Lampek Léna, Karvalics Boglárka, Fehér Napsugár Luca, Farmosi Patrícia, Haus Dorka, Szabó Orsolya,   Albert Bianka, Székely Renáta. Gratulálunk a csapatnak és az őket felkészítő Lakos Tibornak!

Prózamondó verseny

Krúdy Gyula születésének 135. és halálának 80. évfordulója alkalmából a Krúdy Gyula Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola októberben prózamondó versenyt hirdetett. Iskolánk 4.c osztályos tanulója, Pappas Timon a II. helyen végzett.

 

III. kerületi iskolák közötti úszóverseny II. korcsoport

Résztvevőink, helyezettjeink:

Fiú 50 m

gyors: Podina Balázs (4/C), Kanász Ruben (4/D)

hát: Galambos Marcell (3/C) V. helyezés, Kanász Ruben (4/D)

mell: Balla Dániel (4/C), Lederer Márton (4/C)

váltó: Podina Balázs (4/C), ), Kanász Ruben (4/D), Galambos Marcell (3/C), Szalai Zalán (4/D) III. helyezés

Lány 50 m

gyors: Könczöl Zsuzsanna (4/C) I. helyezés, Nemes Borbála (4/C)

hát: Gulyás Boglárka (4/C) III. helyezés, Sámuel Laura (4/C))

mell: Könczöl Zsuzsanna (4/C) I. helyezés, Straubinger Panna (4/C) V. helyezés

váltó: Könczöl Zsuzsanna (4/C), Nemes Borbála (4/C), Straubinger Panna (4/C), Róbert Júlia (4/C) II. helyezés

 

III. kerületi iskolák közötti foci-bajnokság őszi forduló

A Kiserdő mindkét csapata veretlenül zárta az őszi forduló csoportmérkőzéseit. Eredmények:

II. korcsoport

Kiserdő – Pais: 6 – 1

Kiserdő – Medgyessy: 8 – 0

A csapat tagjai: Dócs Benedek, Gáti Balázs, Auer Olivér (4/C), Kecskeméti Róbert, Várnai Áron, Plank Attila,, Dénes Kende, (3/D) Kanász Ruben (4/D)

I. korcsoport

Kiserdő – Medgyessy: 4 – 2

Kiserdő – Zipernowsky: 11 – 3

A csapat tagjai:Várnai Vince (1/C)  Balogh Ágoston, Istovics Ádám, Juhász-Sala Patrik, Kemény Marcell, Kurtz Bence, Csicsvári Gyula (2/D) Korompay Zsombor (3/D)

 

III. kerületi iskolák közötti atlétika verseny

Kiserdős csapatok:

A II. korcsoportos lány csapata az V. helyet szerezte meg. Egyéniben Könczöl Zsuzsanna a III. helyen végzett. A csapat tagjai. Könczöl Zsuzsanna, Lápossy Csenge, Paulik Liza, Róbert Júlia, Straubinger Panna.

I. korcsoportos lány csapat a 7. helyen végzett. A csapat tagjai: Katula Panni, Mogyorósi Kinga, Bori Edina, Udvari Maja, Kiss Emília, Róbert Viktória.

I. korcsoportos fiúk: A Várnai Áron (1/D), Tasi Dominik, Tóth-Magériusz Marcell, Hazai Tamás (2/C), Istovics Ádám, Juhász-Sala Patrik (2/D) összetételű csapatunk a csapatok közötti versenyben az előkelő II. helyezést érte. Egyéniben Várnai Áron remekelt, az összesítésben a II. helyen végzett.