ÖKO-rovat »

ÖKO-munkatervek»

2018 októberétől iskolánk a megtisztelő Ökoiskolai címet viselheti, mivel kiemelt fontosságúnak tartjuk a környezet-és természetvédelmet, a környezettudatosságra nevelést. Az Ökoiskolai címet azok az iskolák viselhetik, amelyek nem csak a környezeti nevelés szemléletét adják át tanulóiknak, hanem a gyakorlati megvalósításban is élen járnak. Iskolánk évek óta a szelektív hulladékgyűjtésen kívül minden évben Önkéntes napot szervez, amelynek során nem csak a saját iskolánk udvarát teszik diákjaink rendbe a szülőkkel karöltve, hanem a környező utcákban is összeszedjük a szemetet. Minden évben külsős helyszínekre is ellátogatunk: Szennyvíztisztítóban Üzemlátogatáson többször jártunk már, Szeméttelepen, Üveg feldolgozó üzemben, a Vácrátóti Botanikus Kertben a Karbon házban is jártak már diákjaink. Ezen kívül külsős előadókat is meghívunk egy-egy előadás megtartására /pl. Víz világnapja alkalmából/.
Elengedhetetlen ezen káros folyamatokról történő információátadás, egyfajta szemlélet- és gondolkodásformálás, példa- és mintamutatás a mai és a jövő generációnak, hogy a környezetromboló folyamatokat megállíthassuk, visszafordíthassuk és a környezetvédelem egy természetes része legyen mindennapi életünknek.
Iskolánkban ÖKO munkacsoport szervezi az ezzel kapcsolatos rendezvényeket, készít faliújságot az aktuális témákról.

Sikeresen pályáztunk az Ökoiskola cím meghosszabbítására, így 2021. szeptember 1-től 2024. augusztus 31-ig továbbra is jogosult iskolánk a használatára.