Tehetségpont

A Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége már 2009 óta folyamatosan építi az egész Kárpát-medencére kiterjedő tehetséghálózatát.

A Dr. Béres József Általános Iskola 2011 óta működik tehetségpontként.

Iskolánk nagy hangsúlyt fektet a tehetségek felismerésére és gondozására. Arra törekszik, hogy a kiemelkedő teljesítményre képes tanulókat oly módon segítse, hogy képességeiknek megfelelő szintű eredményeket érjenek el, alkotó egyénekké váljanak.
Változatos szakkörkínálatunk biztosítja a sokszínűséget a különböző tehetségformák kibontakoztatására.
Intézményünkben már első osztályban heti rendszerességgel, játékos keretek közt kezdik az angol nyelv tanulását a gyerekek.

Nyolc alsó tagozatos osztályunkban a matematika mellett heti egy órában szorobánnal ismerkednek a gyerekek.

Testnevelés óra keretében az alsó tagozatosok heti egy órában néptáncot tanulnak.

Alsó tagozatos osztályainkban órarendbe illesztve tanítjuk a Sakk és a szorosan hozzátartozó Logika tárgyakat.
Hosszú évek óta rendezünk kerületi és országos szintű versenyeket. Ezek közül is kiemelkedik a már több, mint egy évtizedes múltra visszatekintő szorobán területi verseny. Szorobán Országos Versenyt is rendeztünk az elmúlt években.

Saját erőből és ötletből valósítjuk meg már évek óta a “Tudomány Napja” elnevezésű vetélkedőnket, melyet hazánk tudományos, kulturális, természeti értékeire építve harmadik évfolyamos tanulóknak hirdetünk meg.
Határokon túlmutató kapcsolatot is sikerült kiépítenünk az elmúlt években. Iskolabarátságot kötöttünk a felvidéki magyar község, Muzsla magyar tanítási nyelvű alapiskolájával.
Tanulóink sok versenyben vesznek részt. Kiváló eredményeik nevelőink munkáját dicsérik.

A tehetségponttá válásunkkal világossá vált hogy intézményünkben mennyire fontos a helyben folyó tehetségsegítő munka, ami megerősítést ad a minőségi szakmai munka fenntartásához és folytatásához, ezáltal eredményesebbé válhatunk a környezetünkben.
Reményeink szerint a tehetségpont működése mozgósítja intézményünk belső energiáit is.