Zene Világnapja

Az Óbudai Népzenei Iskola tanárai és tanulói tartottak hangszeres bemutatót diákjainknak október 1-jén, a zenei világnapon.

Először hegedűn és brácsán adtak elő néhány jól ismert népdalt.

Raksányi Boglárka énektanárnő bennünket is bevont a zenélésbe. Együtt énekeltük a Hej, Jancsika, Jancsikát; az Érik a szőlőt…

A „nagyok”, a hetedik-nyolcadik osztályosok ettől még nem lelkesedtek be túlzottan, de a koboz és a tilinkó már az ő érdeklődésüket is felkeltette.

Nagyon meglepte őket, hogy a gitáron kívül más pengetős hangszerből is lehet izgalmas akkordokat előcsalni. A tilinkó csengő hangja pedig mindenkit elnémított.

Hallgathattunk még furulyát, citerát, tekerőlantot és dudát is. Szabó Zoltán dudatanár nemcsak bemutatta és megszólaltatta hangszerét, de még a közönséget is megtáncoltatta. Külön köszönjük Kobzos Kiss Tamásnak, az Óbudai Népzenei iskola igazgatójának, hogy ő is eljött hozzánk, és játszott, énekelt nekünk.

Reméljük, ez a jó hangulatú koncert felkeltette a gyerekek érdeklődését a népzene és a népi hangszerek iránt.