„Viseletek, korok, táncok…”

A Mátyás Emlékévhez kapcsolódó Mátyás témanap és plakátverseny győzteseit egy múzeumpedagógiai foglalkozással jutalmaztuk a Budapesti Történeti Múzeumban. Április 17-én reggel 9 órakor indultunk az iskola elől külön autóbusszal. Rövid sétát tettünk a Budai Várban, hogy eljussunk a múzeumhoz. A csoport nagyon vegyes volt elsőtől nyolcadik osztályig minden életkorból voltak velünk tanulók. A program körülbelül 2 órán át tartott. Mátyás korabeli palotájának maradványait tekinthettük meg, illetve a korabeli szokásokkal, öltözködéssel is megismerkedhettünk. Vezetőnk, aki reneszánsz kori ruhában volt, igyekezett minél interaktívabbá tenni az ott töltött időt. A gyerekek kirakózhattak, kereshettek márványrészleteket képek alapján, voltak különböző kérdések, tánctanulás és a végén még beöltözésre is sor kerülhetett. Ezzel az utóbbival nem sokan éltek, de akik felvették a korabeli ruhákat, azok nagyon élvezték. Igazán sokrétű foglalkozáson vettünk részt, hiszen mindezeken túl rengeteg dolgot meg is tanulhattak a gyerekek, amiket később a történelmi, művészettörténeti tanulmányaik során majd felhasználhatnak. Az idősebbek már a feltett kérdésekre is tudtak válaszolni, aktívak voltak szinte végig. Az utolsó néhány teremnél azért már fogyott a lelkesedés, kicsit elfáradtunk, de hasznos információkkal és vidám pillanatokkal gazdagodhattunk. Remélem, hogy minden kicsit kevésbé izgalmas rész ellenére a gyerekek is jó élménynek fogják elkönyvelni ezt a délelőttöt, és mindenki tanult belőle valamit Mátyásról vagy a reneszánsz korszakról Magyarországon.

Ezúton is szeretném megköszönni Karker Andreának a szervezést, Farkas Juditnak, pedig, hogy elkísért, és segített a program lebonyolításában.

László Andrea