Vers- és prózamondó kerületi verseny a Dr. Béres József Általános Iskolában

2016. április 5-én a dr. Béres József Általános Iskola adott otthont a 3-4. évfolyam kerületi vers- és prózamondó versenyének.

A kerület 18 általános iskolájából 68 versenyzőt láthattunk vendégül. A 3 perces produkciókat 3 fős szakmai zsűri hallgatta végig, és értékelte 7 szempont alapján. Az előadásokat 1-10 pontig jutalmazhatta minden zsűritag.

A verseket és a prózai alkotásokat főleg a mai magyar irodalom gyöngyszemei közül válogatták a versenyzők és felkészítő tanárok.

A verseny tisztasága érdekében kódszámmal versenyeztek a gyerekek.

A nagy küzdelem után péksüteménnyel és gyümölcslével kínáltuk meg a vendégeket. Emlékül egy szép kis könyvjelzőt vihettek haza.

A verseny helyszínének biztosításáért és a vendéglátásért köszönettel tartozom Mártonné András Mária igazgatónőnek, a szervezésért, irányításért és a lebonyolításért Rikk Istvánné alsós munkaközösség vezetőnek. A fotók elkészítését Vajda Gábor igazgató helyettes vállalta. A vendégek fogadását a DÖK képviselői látták el, Hakl Tünde tanárnő irányításával. A regisztrációt Belos Ibolya és Fazekas Zsuzsa tanítónők bonyolították le. Kuszkó Judit és Balló Anna a versenyzők irányításában segített. A zsűrizést Novák Zsuzsa, dr. Kiss Sándor Endréné és Gaálné Eichberger Éva vállalta a mi iskolánkból. Rajtuk kívül még 5 iskolából érkeztek zsűritagok.
A PSZI igazgatója, Farkasné Horváth Mira, és a kerület iskoláiból érkezett kollégák is elismeréssel nyilatkoztak a verseny színvonalas megszervezéséért és lebonyolításáért. Az ajándékba kapott cserepes virágot különösen kedves gesztusként értékelték.

Hálásan köszönöm minden kedves kollégámnak, hogy részt vállalt a verseny megrendezéséből, és része lehetett a sikerből, amelynek hírét a versenyzők és a kollégák elvitték a kerület összes iskolájába.

A verseny képeit itt tekinthetik meg.

Pálné Hőgye Ilona