Vár a Keve

Zene szűrődik ki a Keve utcai iskola tornaterméből péntek késő délutánonként

– gyerekhangokkal keveredve.

„ A táncban benne van kicsinyben a világ, jóság, erő, lassúság mind együtt. Az egyik ember ezt szereti benne, a másik azt – de nincs akinek ne tetszenék a tánc „

Kalidásza szavaival toboroztunk gyerekeket még a tanév elején  és azóta 15 fő körüli létszámban táncolunk Dénes Zsuzsi, Némethné Fáncsi Éva és Horváth Ádám irányításával.

A csa-csa, mambo, rumba, szamba, keringő alapjait tanulják – ügyesednek hétről-hétre.

Markó Iván gondolatait osztva valljuk

„ A tánc élvezetéhez nem szakmai hozzáértés, hanem a tánccal elmondott érzések, gondolatok befogadása szükséges. Azok a gyerekek akik táncolni tanulnak nem lesznek mindannyian táncosok, de felszabadult emberek igen.”

Szeretnénk, ha ebben való hitünk is magával ragadna, és a jövő emberének felnevelésében így részünk lehetne.

Dénesné Pásztor Éva