Vadon a városban

Szept. 22-én szerdán délelőtt a Duna-Ipoly Nemzeti Park által szervezett “Vadon a városban” c. természetismereti programon vettünk részt az 1.b-s és 2.b-s gyerekekkel. Megismerhettük a városi életmódhoz alkalmazkodott állatokat, vagy épp a főváros föld alatt rejtőzködő értékeit! Az egész napos terepi program fő témája a természeti környezetünk megóvása, interaktív módon történő bemutatása volt. Mindezt az iskolások érdeklődésének megfelelően, azaz játékos formában, aktivitásra ösztönözve, gyakorlati módszerekkel, az ő nyelvükön. Tanulóink örömmel, kíváncsian vettek részt az állomások feladataiban. Sok új ismeretet szereztek, élményekkel gazdagon tértek haza a kirándulásról.
Ízelítő a programokból:
– Dunavirág Vízibusz – Legyél te is vízbiológus!
– Budapest barlangjai – Barlangi kúszópálya
– Magyarország madarai – Hazánk legteljesebb preparált madárgyűjteménye, madárhangos játékkal.
– Vadak a városban – Róka, nyest, borz, őz
– A Duna élővilága
– A komposzt lakói – Barátaink a rovarok
– Kerti nyomozós játék- Kutakodás térképen, keresgélés a kertben, kódfejtés.
– Élet a nemzeti parkban – A védendő értékekről matricás feladatlappal.