Ünnepi koncert

Október 10-én a Zenei Világnap alkalmából látogatott iskolánkba az Aelia Sabina Zeneiskola vonósokkal, fúvósokkal, basszusgitárral és hárfával is kibővített Aelia Sabina Ütőzenekara.

A zenészek kétszer is felléptek; először a felsősök, majd az iskola egész alsó tagozata vehetett részt az ünnepi koncerten.

Sodró ritmusú, lebilincselő előadásban hallgathattuk meg a klasszikus dallamokat, az imádott filmzenéket és a vadul lüktető latin-amerikai ritmusokat.

Nagyon nehéz volt ülve maradni, sokan azonnal táncra perdültek volna! Jó volt látni az elragadtatott arcokat, csillogó szemeket. A zene mindenkit elbűvölt: messze tájakra repített, képzeletünk szárnyán hősök lettünk… Mi magunk ütöttük a kongát, híres dobosok, trombitások, karmesterek voltunk…  A zenekar pozitív kisugárzása mindenkit úgy vonzott, mint a mágnes. Felnőttnek és gyereknek igazi feltöltődést adott ez a délután.

Kis tanítványom a koncert végén lelkesen átölelt:

-Ez nagyon jó volt, Zsuzsa néni!

Igaza volt. Mindazt az örömöt, amit a zene nyújthat, ma itt mindenki megélte.

Köszönjük a zenekar minden tagjának, a felkészítő és közreműködő tanároknak- Pápista Andreának, Plósz Csilla Titanillának, Iván Gábornak és Kovács Tibor tanár úrnak (aki az együttest nem csak vezeti, hanem hangszerel is számukra), hogy ilyen varázslatos pillanatokban lehetett részünk.

Műsor:

Puente- KOVÁCS: OYE COMO VA