Tűzoltóságon

Március 25-én délután a békásmegyeri tűzoltóőrsre látogattunk. A Kiserdő több osztályából mintegy 40 gyermek, és nagy örömünkre több érdeklődő, lelkes szülő is velünk tartott.

A Támop Tehetséghidak keretében immár a harmadik, diákokat, szülőket és pedagógusokat megmozgató programunkat a békásmegyeri tűzoltóőrsön tartottuk. Egyik diákunk édesapja volt házigazdánk. Ő a katasztrófavédelem munkatársaként dolgozik a tűzoltóságon, s örömmel vállalta, hogy segít tanulóinknak megmutatni az ottani, izgalmaktól nem mentes, kemény munkát. A gyerekek láthatták milyen komoly, felelősségteljes a tűzoltók mindennapja.

P1010808

Nem csak fizikai, de lelki rátermettséget kíván az, hogy ha kell, másokat mentsenek akár saját életük kockáztatásával. A gyerekek megismerhették a tűzoltóautók felszerelését, kipróbálhatták milyen levegőhöz jutni az oxigénmaszkon keresztül. A legnagyobb élményt azt hiszem, mégis a létrás tűzoltó autó okozta. Aki vállalkozott rá, azt az emelőkosárban 10-12 méter magasságba is felvitték, s onnan nézhetett szét Békásmegyer felett. Ezzel a lehetőséggel nem csak tanulóink, de kisebb testvéreik és szüleik is éltek. Egy jókedvű délutánt töltöttünk együtt, nagyszerű élményekkel gazdagodott minden  résztvevő!

Képek>>>