Te is tehetsz méh többet! – Beporzók napja 2023

Március 10-én immár ötödik éve ünnepelhettük a Beporzók napját. Idén én is részt vettem a Magyar Természettudományi Múzeum rendezvényén, amely ezt a jeles természetvédelmi eseményt ünnepelte. Az intézmény többek között ismeretterjesztő előadásokkal, interaktív programokkal, koncerttel, kézműves-foglalkozásokkal, élőállat-bemutatóval és Európa legnagyobb beporzótárlatával, a „Tehetsz Méh Többet – Zümmögés a múzeumban” című kiállítással várta az érdeklődőket.

És hogy miért is fontos megemlékeznünk a beporzókról? Az elmúlt években az ember ártó tevékenysége miatt sajnos jócskán megfogyatkozott a számuk. Mindennapi életünkhöz viszont elengedhetetlenek, mert a növények kétharmada rovarbeporzású. Ha tehát eltűnnek a beporzók, eltűnik az élelmiszer is az asztalunkról. Fontos, hogy minden ember tudjon erről, és amennyiben módjában áll, tegyen ellene. Az élőhelyek helyreállítása, változatos méhlegelők kialakítása, valamint a növényvédő szerek használatának csökkentése sokat segítene. Kriszti néni (Forintos Krisztina, a 2. b osztályfőnöke) önkéntes volt az eseményen és az Ő felhívására a Dr. Béres József Általános Iskola több osztályából is érkeztek gyerekek a múzeumba.

A képen a rendezvényen résztvevő 2. b osztályos tanulók és Kriszti néni látható.

Én személy szerint a rovarok számára készített hotelek építését és a velük kapcsolatos fizikai kísérleteket élveztem a legjobban.  A kicsik és nagyok számára egyaránt izgalmas rendezvényt csak ajánlani tudom! Akik részt vettek rajta, biztos, hogy másképp tekintenek a beporzókra és a mindennapokban is igyekeznek védeni e hasznos állatokat.

Lontai Bálint (6.a)