Tanterem a szabad ég alatt, avagy erdei iskolában

Idén két osztályunk – a 4.a és a 2.b – festői környezetben töltött négy-négy napot a Kis-Villámon, a hazánkban, sőt Európában elsőként alapított, az alapító Madas László erdőmérnök nevét viselő minősített erdei iskolában.
A program természetismereti sétával indult, mely helyszínismereti, tájékozódási, növényismereti, állatismereti, természetvédelmi tudnivalókat tartalmazott. A többi foglalkozás is igen érdekesnek bizonyult. A gyerekeknek nagyon tetszett a Nádas-tó partján tartott vízbiológia terepgyakorlat, de épp ilyen lelkesen vettek részt a mikroszkópozásban, erdőismereti foglalkozáson vagy a madárodú-vizsgálaton. Örömmel próbálták ki az íjászkodást, vidám túrát tettek a Mogyoróhegyi Természetismereti Tanösvényen és a Visegrádi Várba. Maradt idő szabad játékra, focizásra, számháborúra. Esténként nem mulasztották el az alkalmat, hogy a szemközti hegyek között lemenő napot megcsodálják. Esti programként pedig éjszakai túrára mentek vagy „vadászatra” indultak.
A négy nap hamar elröppent. Miközben a természet felfedezése minden idejüket lekötötte, észre sem vették, hogy mennyi mindent tanultak. Megtapasztalták, hogy „kütyük” nélkül is van élet, nem is akármilyen!