Szülőklub

Kedves Szülők!

Ebben a tanévben is sok szeretettel várjuk Önöket immár harmadik éve működő Szülőklubunkban, ahol kötetlenül, bizalommal beszélgethetünk gyermekeinkről és saját magunkról. Megoszthatjuk egymással örömeinket, sikereinket és a neveléssel kapcsolatos nehézségeinket is.

Találkozásaink minden hónap utolsó csütörtökjén lesznek 17 30-tól 19 óráig a kényelmes igazgatói irodában (természetesen az időpont néha nem az utolsó csütörtökre fog esni, alkalmazkodva az iskolai szünetekhez és programokhoz).

A foglalkozásokat Rónai Zsófia pszichológus és Sándor Erika fejlesztő pedagógus tartja.

Időpontok és témák

Szeptember 25. De nehéz az iskolatáska: évkezdés, nyári élmények. Hogyan ne fáradjunk el már szeptemberben?

Különórák, túlterheltség: miből mennyit érdemes?

Hogyan vegyük rá gyermekünket a leckeírásra, ha ő nem akarja.

Október 16. Szóból ért a gyerek, vagy szükség van-e más nevelési technikákra is?

Beilleszkedés különböző csoportokba, beilleszkedés segítése.

Visszahúzódás: problémának tekintsük vagy természetesnek?

November 27. Pályaválasztás, továbbtanulás    Készülődés az ünnepekre

Január 22. Otthoni és iskolai konfliktusok és azok megoldása (bele kell-e szólni a gyerek „magán” konfliktusaiba?) Hiszti, dac – nevelési tippek, trükkök

Február 26. A média hatásai, mit és mennyire engedjünk?   Verekedés, agresszió

Március 26. Tanulási nehézségek- hogyan segíthetünk gyermekünknek otthon, kinek a segítségére támaszkodhatunk még?  Pszichoszomatikus panaszok – mikor reggel fáj a feje, fáj a hasa

Április 30. Családi szerepek, játszmák  Válás, mozaikcsalád – megváltozott szerepek

Május 28. Az év zárása, készülődés a nyárra Házimunka – mit bízzunk rá és mikortól

Játék – mit és mennyit játsszunk vele, önálló játék. Unalom: miért unatkoznak a gyerekek?