Színház és drámapedagógia

Az kiserdősök idén színházbérletet váltottak a Magyar Színház előadásaira. A matiné-bérlet érdekessége az, hogy a darabok megtekintése után ingyenes drámapedagógiai foglalkozásokat is felajánlott a színház. Kérésünkre “házhoz jönnek”, s a foglalkozásokat már az iskolában fogják megtartani.

revfulop2

A 3/D-sek a múlt héten tekintették meg az első előadást, Rév Fülöp címmel. Az alkotóknak köszönhetően a mozgalmas lovag-mese gyermek közeli jelmezekkel, díszletekkel, és zenével játszódott, nagyszerű élményt nyújtva a nézőknek. Az előadást követően pár nappal a színház munkatársai és a darab egyik szereplőjét megformáló színész volt vendégünk az iskolában. Egy órás foglalkozással, szituációs játékkal segítettek feldolgozni a színházban látottakat a gyerekeknek, így tették igazán teljessé számukra a színházi élmény.

Képek az iskolai foglalkozásról>>