Szigetközi Vízitúra Tábor – 2013 nyár

A Dr. Béres József Általános Iskola immár második alkalommal szervezte meg a Szigetköz vadregényes ártérében lévő 6 napos, élményekben gazdag családi táborát.

A nagy Dunai árvíz után két héttel érkeztünk Dunakiliti Vadvíz Kempingjébe, ahol már csak a megszáradt iszap tanúskodott az egykori árvízről. Kicsit féltünk, hogy nem lesz olyan a táj az árvíz után, mint tavaly és tartottunk a sok szúnyogtól is, de meglepetésünkre sokkal kisebb volt a vérszívók csapata, mint Római fürdőn és a táj is csodaszép maradt. Az ártéri erdőkben kanyargó keskeny Duna mellékágak labirintusként szövik be a Szigetközt, nem véletlenül volt velünk túravezető, aki a legszebb részekre kalauzolt minket minden nap.

Idén ugyan többen voltunk, mint tavaly /33 fő/, de így is nagyon jó hangulatban, sok nevetéssel, játékkal, kenuversennyel, fürdéssel teltek napjaink. Sőt, utolsó napon Dunaremeténél kipróbálhattuk a folyó sebesebben folyó részén a raftingot is, ahol először csak a bátrabbak, de később már mindenki leevezett.

A túra nem csak a táj szépsége miatt volt emlékezetes, hanem a nagyon jó társaság miatt is: a gyerekek, szülők, tanárok igazán jó csapattá kovácsolódtak össze a pár nap alatt. Örök élmény maradt a vízi csata, az esti tábortűz, a métázás, a közös beszélgetések. Az egyik anyuka a tábor végén megjegyezte, hogy évek óta nem érezte ilyen jól magát nyaraláson, nagy öröm ez számunkra, mert megerősít minket abban, hogy érdemes a későbbiekben is ehhez hasonló kirándulásokat szerveznünk iskolánk tanulóinak és családjaiknak.

Külön öröm volt számunkra, hogy az Önkormányzat anyagilag is támogatta a túrát, és olyan tanulókat is elvihettünk magunkkal, akik egyébként nem tudtak volna részt venni a táborban. Köszönet érte!

no images were found

Jövőre ismét megszervezzük Szigetközi Vízitáborunkat, ahová várjuk a kihívásoktól nem félő, lelkes természetkedvelő gyerekeket és szüleiket!