Szigetközi nyári tábor 2014.

Iskolánk immár harmadik alkalommal szervezte meg Szigetközi vízitúra táborát, ahol 35 fő vett részt.

Szállásunk Dunakilitiben a Vadvíz kempingben volt, ahonnan csillagtúrákat tettünk a környékbeli ártéri erdőkben kis mellékágakon haladva. A csodás táj, a kitűnő túravezető felejthetetlenné tette a 6 napot, hiszen olyan helyekre juthattuk el, amelyeket csak csónakkal lehet megközelíteni.

Betekintést nyertünk a helyi halászok merítőhálós technikájába is, rengetek vízi madarat ismertünk meg, sőt a hódok nyomait is felfedeztük, valamint megnéztük a Dunakiliti határában lévő használaton kívüli vízerőmű monstrumot is.

Esténként pedig röplabda, pingpong és méta bajnokságot rendeztünk, ahol a szülőkkel közösen vettük fel a küzdelmet az ifjúsággal. Az estéket lángos sütéssel tettük színesebbé és ízletesebbé, az éjszakába nyúló beszélgetések a tábortűznél, felejthetetlenné tette a 6 napot mindannyiunk számára. Többen már visszatérő táborozóink, hiszen aki a Szigetközbe egyszer ellátogat, az mindig visszakívánkozik e csodás helyre. Utolsó napon vadvízevezésre is sor került az egyik sebes folyású szakaszon, a hatalmas hullámok közti evezés igazi kaland volt,  gyereknek, felnőttnek egyaránt.

Szerencsések vagyunk, hogy az Önkormányzat segít azon tanulóinknak, akik anyagi nehézségek miatt egyébként nem tudtak volna eljönni. Nagy öröm számunkra, hogy ezek a gyerekek egy életre szóló élményt kaphattak, amit ezúton is hálásan köszönünk!

András Mária