Sikerek a Budapesti Iskolások Versenyén

2019. november 20-án 16 órától került megrendezésre a III. kerületi Vécsey János Leánykollégiumban a Budapesti Iskolások Mesemondó Versenye.
A rendezvényt az előzetesen meghirdetett és beadott Népmese-illusztrációs verseny munkáinak értékelésével, a díjak kiosztásával nyitották meg. A négy kategóriából iskolánk a Dr. Béres József Általános Iskola 4.b osztályos tanulói a 10-12 évesek korcsoportjában neveztek. Csirmaz-Janitsáry Bendegúz, Keszey Dorka, Kónya Márton és Onczay Gréta nagyon igényes alkotásokkal bizonyították tehetségüket. Az illusztrációkat a zsűri elnöke Mihály Gábor Kossuth-díjas szobrászművész értékelte. Csirmaz-Janitsáry Bendegúz különdíjat kapott, Onczay Gréta III. helyezést ért el…
A díjak átvétele után a mesemondó verseny jelentkezőit hallgathattuk meg. A versenyre népmesével és műmesével lehetett nevezni, melyre iskolánkból Mindler Júlia 4.b, Onczay Gréta 4.b, Soltész Vince 7.a osztályos tanulók készültek. Minden versenyző kimagasló produkcióval igazolta tehetségét. Az eredményhirdetésre még aznap este sor került. A zsűri elnöke Budai Ilona Kossuth-díjas népmesét előadó művész, népdalénekes jó tanácsokkal látta el a „kis” mesemondókat, majd a díjkiosztó előtt élvezetes előadásmódjával egy erdélyi népmesét kaptunk tőle emlékül. A mi tanulóink is nagyon ügyesen szerepeltek, szép eredményekkel büszkélkedhetnek. Mindler Júlia különdíjban részesült, Onczay Gréta korosztályi kategóriájában kimagaslóan I. helyezést, Soltész Vince szintén a saját korcsoportjában I. helyezést ért el.
A közönség és a versenyzők számára is emlékezetes volt ez a rendezvény. Tapasztalatokkal, élményekkel gazdagon, kellemes hangulatban távozott mindenki az igényesen megszervezett versenyről. Reméljük, hogy jövőre még több résztvevő kap kedvet a mesékhez, a meséléshez.