Papírgyűjtés a Kevében

A  2009/10-es tanévben is kiemelt figyelmet fordítottunk a környezeti nevelése, mely iskolánk Pedagógiai Programjában szerepel. Az évek óta meghirdetett papírgyűjtés mellé pet – palack  gyűjtést is szerveztünk, mely óriási sikert aratott a gyerekek között.

A komoly, környezettudatos verseny komolyabb jutalmai :

– szabadnap és a nyereményből valamely választott program biztosítása az első helyezett osztálynak.
– a többi részt vevő osztálynak részarányos pénzjutalom

Hatalmas bálákat raktak meg a szervezők a folyamatosan érkező műanyag üvegekkel.
Időnként még az iskolakapun való bejutás is nehezen sikerült, mert annyi palack érkezett.
A játékos gyűjtőakcióban minden osztály lelkesen vett részt.

Az izgalmas verseny első helyezettje szeptemberben, az új tanév első napjaiban vehette ki méltán megérdemelt szabadnapjukat, és osztályfőnökükkel egy egész napot tölthettek el a Fővárosi Állatkertben.

A Pet – és papírgyűjtés nyertese a 6.a. osztály – osztályfőnök: Karker Andrea tanárnő.

Álljon itt beszámolójuk kedvcsinálóként az idei papír- és palackgyűjtő versenyekre való buzdításként.

NE felejtsétek: a legközelebbi papírgyűjtés október 4-től lesz a Kevében !!!

{nomultithumb}

A Fővárosi Állatkertben

Tavaly a mi osztályunk nyerte meg a műanyagpalack-gyűjtési versenyt és jutalmul egy egész napos kiránduláson vehettünk részt az állatkertben.
Nagyon sok mindent láttunk, időnként csak úgy kapkodtuk a fejünket.
Először a pingvinetetést láttuk. Utána megnéztük a törpe kengurukat és a tevéket. Majd a pálmaházban a soha nem látott trópusi virágokban gyönyörködtünk, miközben alligátorok ijesztgettek minket. A lepkeházban gyönyörű pillangókkal találkoztunk. Láttuk a gorilla bébit, ahogy az anyja hasán alszik. A kecskesimogatóban sok kiskecskét simogattunk meg.
Legjobban a tengerimalac város tetszett, mert egy igazi aprócska várost építettek, tengeri malac lakókkal.
A nap zárásaként még osztályfotót is csináltattunk, hogy sokáig emlékezhessünk erre a napra. Mindenki nagyon jól érezte magát, sok érdekességet láttunk
Remélem máskor is ilyen jó lesz az osztálykirándulásunk, és az idén is mi nyerjük meg a versenyt!
6.a. osztály