Pályaorientációs délután a Kevében

Október 13-án pályaorientációs délutánt szerveztünk 7-8. osztályos tanulóink részére. 16:00 és 17:30 között volt diákjaink érkeztek 16 középiskolából, és tartottak érdekes, baráti hangulatú beszélgetést a gyerekeknek. Többek között ellátogattak hozzánk a Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnáziumból, az Óbudai Gimnáziumból, a Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnáziumból, a BGSZC Károlyi Mihály Kéttannyelvű Közgazdasági Technikumból valamint BGSZC Hunfalvy János Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikumból is. Eleinte bátortalanul indult a kérdezgetés, de hamar oldódott a hangulat. A fiatalok nagyon alaposan, részletesen felkészültek iskolájukról, igyekeztek felkelteni az érdeklődést. Köszönöm a segítséget volt diákjainknak, valamint Darvas-Horváth Katalinnak és Jósvai Máriának. Remélem, hogy hasznos volt tanulóink számára ez a rövid délután, és könnyebben fognak maguknak választani a számtalan továbbtanulási lehetőség közül.

László Andrea
intézménypszichológus