Őszi munkák a kertben

Becsöngettek. A karanténos időszak után újra együtt vagyunk az iskolában, és nemcsak benne, hanem körülötte, a mi csodaszép kertünkben. Iskolánknak nemcsak iskolaudvara, hanem kertje van, tudja ezt mindenki, aki benéz a kerítésen vagy betéved hozzánk.
Felsős diákjainkkal az évszaknak megfelelően szépítjük, gondozzuk kertünket. Gyermekeinket arra neveljük, hogy óvják a fákat, vigyázzák a természet adta szépséget.
Az őszi munkák kezdetekor lombot gereblyéztünk, foglalkoztunk a levelek komposztálhatóságával vagy éppen azokkal a növényekkel, melyeket nem lehet a komposztálóba gyűjteni.
A tanév elején sok szorgos kéz segített metszeni, gyomlálni, gereblyézni, levegősebbé tenni az Emőd utcai kiskertet. Ezek a munkálatok nemcsak a természetet hozzák közelebb, hanem otthonossá teszik az iskolát, így diákjaink magukénak érzik a közösen rendben tartott életterünket.

Fekete Zita
Technika 5., 6., 7. évfolyam