Sakk csapat diákolimpia – országos döntő

2013. április 26-28. között idén is Szombathelyen rendezték a sakk csapat diákolimpia országos döntőjét. Hat korcsoportban és mindkét nemben 139 csapat közel 600 versenyzője mérkőzött két napon át a Szombathelyi Haladás VSE sportcsarnokában.
Iskolánk csapatának tagjai – Vígh Adél, Dalmadi Lilla, Vereczkei Maja és Varga Veronika – a budapesti verseny második helyezettjeiként vívták ki a jogot az indulásra.
A 14. helyen zártuk a versenyt, ami a tavalyi 21. helyhez képest jelentős előrelépés.

Már péntek délelőtt leutaztunk Szombathelyre, s a délutánt városnézéssel töltöttük. Kisétáltunk a csónakázó tóhoz, sétáltunk a város gyönyörű főterén. Szállásunk a Perint-patak partján lévő kollégiumban volt, közel a Belvároshoz, és a verseny helyszínéhez is. Nem messze tőlünk üldögélt egy padon Weöres Sándor, Szombathely híres szülöttének szobra.

A verseny szombaton kezdődött, öt forduló követte egymást. Csapatunk derekasan helytállt, az első versenynap végén 8,5 ponttal a nyolcadik helyen állt.
Sajnos vasárnap a svájci rendszerű sorsolás szeszélye folytán nehéz ellenfeleket kaptunk, és
nem tudtuk megismételni a szombati bravúros szereplést, így 11,5 ponttal végül a 14. helyen zártuk a versenyt, ami a tavalyi 21. helyhez képest jelentős előrelépés..

Csapatunk az Óbudai Sport és Szabadidő Nonprofit Kft támogatásával vett részt ezen a rangos eseményen. Ezúton is köszönjük a támogatást!