Országos versenyt rendeztünk

Április 27-én szombaton, iskolánk Kiserdei Tagintézménye adott otthon a XVIII. Országos Szorobányversenynek. Hazánk minden tájáról, több, mint száz, 1-8. osztályos általános iskolás tanuló vett részt a rangos eseményen, melyet az Észak-Budapesti Tankerület igazgatója is megtisztelt részvételével. Délelőtt 10 óra után kezdtek gyülekezni a versenyzők, akik Budapest mellett Gyuláról, Békéscsabáról, Pásztóról, Kimléről, Aszódról, Vácról, Öttevényből, Kisújszállásról, Szécsényről, Szolnokról, Gönyűről, Pécelről, Tápszentmiklósról, Dorogházáról érkeztek hozzánk. A verseny gördülékeny lebonyolításában mintegy harminc pedagógus kolléga segített, akik közül sokan a gyerekek versenyre való felkészítésben is részt vettek. Köszönjük, hogy szabadidejükben segítették a verseny eredményes lebonyolítását! A legszebb eredményt elérők nem csak okleveleket, szépen csillogó érmeket is hazavihettek. A versenyt támogatta a Logiscool békásmegyeri iskolájának vezetője, aki a kimagasló teljesítményt elérő tanulóknak ajándékutalvánnyal kedveskedett. A hibátlanul számoló Józan Barnabás 1. osztályos pásztói, Krizsán Csanád aszódi tanulóknak, és az országos és kyú-vizsgákon elismerésre méltó teljesítményt nyújtó tehetségígértnek, Varga-Mosolygó Gellértnek, aki Kimléről érkezett a versenyre.

A Dr. Béres József Általános Iskola tanulói 10 fővel képviseltették magukat a versenyen, ők a következő eredményeket érték el:

Rózsa Richárd (1/C) 2. hely
Szucskó Dominik (1/C) 2. hely