Névadó ünnepség

2012. szeptemberében iskolánk felvette Béres József, a világhírű magyar kutató, többek között a Béres-csepp megalkotójának nevét. A nagy esemény ünnepélyes keretek között zajlott le a Keve utcai épületben szeptember 21-én. Az ünnepségen az iskola igazgatójának, Bánhegyi Ferencnek megnyitó beszéde után beszédet mondott Ifj. Béres József, a Béres Zrt elnöke, Bús Balázs Óbuda polgármestere is. Béres Klára adta át az ajándékokat,  okleveleket a nemrég lezajlott névadónk ihlette vetélkedő-sorozat helyezettjeinek. A délelőtt során olyan nagyszerű előadók léptek fel a színpadon, s teremtettek vidám hangulatot a gyerekek soraiban, mint Kobzos Kiss Tamás népzenész, zenepedagógus, és a Muzsikás együttes. A délelőtt zárásaként ünnepélyes keretek között felavattuk az iskola falán elhelyezett emléktáblát, melyen Dr. Béres József arcképe látható. A Keve-Kiserdei Általános Iskola mostantól Dr. Béres József Általános Iskola néven működik tovább.

Heti Válasz >>>

BudapestInfo >>>