A Muzsikás együttes rendhagyó énekórája a Béresben

Iskolánkban immár harmadik alkalommal tartott nagysikerű énekórát a Muzsikás együttes, akik határainkon innen, és azon túl is a magyar népzenének egyik legszakavatottabb képviselője. A tornateremben mintegy 320 tanulónk élvezhette a közös éneklést, csujogatást, sőt megismerhettük a hagyományos népi hangszereket is: gordont, kontrát, hegedűt, nagybőgőt, tamburát és a hosszúfurulyát is. Tanulóink nagy lelkesedéssel kapcsolódtak be az éneklésbe, hiszen számukra nem ismeretlen a magyar népzene: néptáncórákon számtalanszor hallhatták már, de élőben egy ilyen remek zenekar tolmácsolásában, mint a Muzsikás, azért az mégis csak más!

Köszönjük, a MOL támogatását a program megvalósuláshoz nyújtott anyagi segítségét!
Képekért kattintsanak ide.

András Mária