MESE-hős program

Iskolánkban 8 alsós osztály részvételével elindult egy egészségvédő program. A Macedón Egyetem Nevelési és Szociálpolitikai tanszéke az Angels Kezdeményezés támogatásával dolgozta ki az anyagot, mely segítségével a gyerekek – az öt pillére épülő, játékos program során – megtanulhatják a stroke 3 legfontosabb tünetét, amelyet a 112-es számhoz tudnak társítani. A megkapott segédanyagok birtokában az ismereteket az alsós tanítók közvetítik, de az iskola védőnője is részt vesz benne.

Mint ismeretes, a stroke legtöbbször az agyban levő egyik artériát elzáró vérrög eredménye. A gyógyulás esélyei attól függenek, milyen gyorsan kap szakszerű orvosi ellátást a beteg.

Az ötödik hét végére az alsós gyerekek – rajtuk keresztül pedig remélhetően az egész család – a MESE-hősöktől olyan tudást szerezhetnek, mellyel akár a nagyszülők életét is megmenthetik, ha a Gonosz Vérröggel szembeszállnak. A „MESE” szó ezúttal többet jelent egy kitalált történetnél, kettős mozaikszó. A főszereplők kezdőbetűi alkotják: a nagyszülők (M) Mosoly Misi, (E) Erő Ernő, (S) Szószátyár Szilvi, valamint unokájuk, (E) Értesítő Emil.

 Ha a vér útját eltorlaszolja egy vérrög, nem jut elég oxigén az agyba. Emiatt jelentkezhetnek a mosolyhoz, az erőhöz és a beszédhez köthető tünetek. Ha ezeket a tüneteket észleljük valakinél, azonnal értesíteni kell a mentőket. A MESE erről szól: mosoly (M), erő (E), szólás (S) és értesítés (É) – áll az ismertetőben.

Mire a program véget ér, mind a 120 gyerek MESE-hőssé válik, melyet egy tagsági kártya is bizonyít majd. (Kép forrása: https://hu-hu.fastheroes.com/ )

Forintos Krisztina