Madarak és fák napja

119 éve ünnepelték meg először a Madarak és fák napját. Chernel István ornitológus által Magyarországon is életre hívott jeles nap hivatalossá tétele Hermann Ottó nevéhez fűződik. A világháborúk után majd öt évtizedig ugyan feledésbe merült ez a jeles zöld nap, ám a XX. század végétől újra előtérbe került. Gyakran emlegetik a Föld napja testvérünnepeként.

Május 10-én újra megtelt intézményünk élettel, hisz hosszú idő után most jöttek a felsősök újra iskolába. Ezen a napon a viszontlátás örömén kívül ráirányítottuk a figyelmet a természeti környezetünk védelmére is.

Változatos módon, többféle órán esett szó a jeles napról. Több osztályban születtek gyönyörű rajzok, máshol a diákok készültek kiselőadással. Kepe Máté és Szikra Marcell 4. a osztályos tanulók Ppt-t és egy játékos feladatot készítettek. Közös munkájuk az alábbi linken megtekinthető: https://drberesjozsef-my.sharepoint.com/:p:/g/personal/szikra_marcell_drberesjozsefiskola_hu/EcMww41cbOlNuQ-UX3D5MDABIPtL3JXFJKqoV0cmnLVXcA?rtime=6PGXC84T2Ug

A meghirdetett plakát – és rajzkészítő felhívásunkra több színvonalas pályamű  érkezett. Ezekből kiállítás nyílt az emeleti zsibongóban.