Környezetvédelmi óra

Február 5-én délelőtt a Kiserdőbe járó harmadik évfolyamosok környezetvédelmi foglalkozáson vettek részt. A Nap Labor Kft. mérnök tulajdonosa tartott másfél órás foglalkozást a gyerekeknek az iskolában. Munkája nap, mint nap környezettudatos gondolkodást igényel, hiszen a cég a napenergia hasznosításával foglalkozik. A másfél órás program első része a hulladékgazdálkodásról szólt, “Hova lesz a szemét?” címmel, a szelektív hulladékgyűjtés fontosságát a középpontba állítva. A délelőtt másik felében a megújuló energiafelhasználás volt a téma. A gyerekek csapatokba rendeződve környezetvédelmi totót töltöttek ki, majd kis összerakható szélturbinás, napelemes játékokat szerelhettek össze. A kis modelleket ki is próbálhattuk a több mint negyven fős kisiskolás hallgatóság nagy örömére.

Képek>>>