Könyvcserebere

Az Európai Hulladékcsökkentési Hét programjaihoz kapcsolódva rendeztük meg a felsősök részére a könyvcserebere akciót.
Reggel ½ 8 – 8-ig az aulában vártuk a megunt, de még jó állapotban lévő ifjúsági könyveket. Minden 2 db behozott könyvért 1 kupont kaptak a gyerekek.
A kuponokért mindenki 1-1 „új” kötetet választhatott az első 3 szünetben a földszinti aulában elhelyezett alkalmi vásártéren.
Volt, aki több könyvet is behozott és felajánlott jótékonysági célra.
Azokat a könyveket, amelyek nem találtak új gazdára a cserebere folyamán felajánlottuk a Taléta Interkulturális Központ és Inkubátorház hátrányos helyzetű gyermekei számára, de iskolánk könyvtára is hozzájutott 15 db újszerű, a gyerekek által szeretett és keresett könyvhöz.
Több család (Hajós-Szabó, Fürth) még másnap is hozott ill. felajánlott a könyvtár számára olyan népszerű könyveket, amelyeket iskolánk könyvtárából a feldolgozás után olyanok is kikölcsönözhetnek, akik másképpen nem férhetnének hozzá ezekhez az olvasmányokhoz.
Külön köszönet a családoknak!
A felsős könyvcserebere akció olyan sikeres volt, hogy – többek kérésére – a közeljövőben megismételjük!
A szervezők nevében köszönöm az adományozók segítségét!

Gál Éva könyvtárostanár