Kiscsoportos angol tábor kicsiknek (1-2. osztály) Kiserdő Iskola

7 kislány az 1. illetve 2. osztályból vett részt a foglalkozásokon, így sok idő és figyelem jutott mindenkire. A foglalkozások a gyermekek életkori sajátosságainak megfelelően elsősorban játékos, mozgásos feladatok voltak, kombinálva gyöngyfűzéssel, rajzolással, festéssel, bábozással, rövid jelenetek eljátszásával, dalok, mondókák tanulásával. A foglalkozások során mind a négy alapkészség fejlesztésre került.
Ennek a korosztálynak a legfontosabb témaköreit dolgoztuk fel törekvésem szerint élménydúsan, tevékenykedtetve.
A hallás utáni értés fejlesztésére mindennap megnéztünk 1-2 rövid mesét, melyekhez szintén kapcsolódtak játékos interaktív feladatok, melyek visszajelzést adtak arra vonatkozóan, hogy megértették-e a történetet.
Az idő nagyobb részét a teraszon, illetve a kertben töltöttük. Délelőtt, reggeli után voltak a „tanulós tevékenységek” megszakítva közkedvelt csoportos kinti játékokkal (pl. színcápa angolul, ugráló köteles játék angol szavakkal, házatlan mókus számokkal angolul, helycsere angolul, kendőlopó angolul stb) Figyeltem a terhelhetőségüket, és ha elfáradtak pihentető önálló játékokat is közbe iktattunk.
Az angol teremben is voltak foglalkozások, interaktív feladatok.
Ebéd után, a rövid csendes pihenőt követően külső helyekre látogattunk el.
Az együtt eltöltött egy hét alatt sokat nevettünk, játszottunk és tanultunk közösen.

Siklós Judit
angol tanár