Kapcsolda a Veresben

2022. december 14-én 8 diákkal a Békásmegyeri Veres Péter Gimnáziumban részt vettünk a Kapcsolda programon. A program lényege, hogy megismerkedhessenek, időt tölthessenek szellemileg vagy testileg sérült kortársaikkal. A hat 8.a (Debreczeni Jázmin, Dóczy Nóra, Horváth Dániel, Kertész Hanna, Kucza Máté, Simák Viktória) és a két 8.b (Horváth Anna Piroska, Mácsi Lili) osztályos segítőnk nagyon szépen helyt állt a sok gimnazista között. Részt vettünk sportfoglalkozáson, kézműveskedésen, valamint lehetett karaokezni, és közös szelfit készíteni. Mind a segítő, mind a segített gyerekek nagyon jól érezték magukat. Tartalmas és hasznos tapasztalat volt iskolánk tanulóinak is, hiszen részesei lehettek néhány órára annak, hogy milyen másnak lenni, milyen a segített gyerekek élete. Voltak megható pillanatok is. Így karácsonykor igazán szép élmény volt egy ilyen felemelő alkalom részesének lenni.

László Andrea
intéztézménypszichológus