Jót tettek, pályáztak, nyertek!

A  „Tegyél 3 jó dolgot!” Országos Kreatív pályázaton iskolánk nagy lelkesedéssel nevezett, hiszen olyan tevékenységeket kellett rajzban, fogalmazásban, fényképeken bemutatnunk, amelyeket az elmúlt hónapokban meg is valósított iskolánk. Ötletben nem volt hiány, hiszen iskolánk folyamatosan szervez jótékonysági akciókat. Ilyen volt a „Takarítsuk ki Óbudát” programban való közreműködés, amikor iskolánk összes tanulója a környező utcákban, az őszi időszakban összeszedte a szemetet. De említésre méltó, amikor saját erőnkből, a szülők segítségével rendbe raktuk az iskola udvarát, kifestettük az aulát, tantermeket az Önkéntes Nap keretében. Karácsonykor a cipősdoboz akcióval a rászoruló gyerekeknek szerveztünk ajándékgyűjtést, az Idősek otthonának lakóit karácsonyi műsorral és apró ajándékokkal leptük meg. A gyerekeknek minél kreatívabban kellett élményeiket bemutatniuk pályaműveikben. Tanulóink közül ketten, Kandó Lőrinc és Varga Máté 5.b osztályos tanulók egyéni kategóriában győztesek lettek. Az egész iskolát megmozgató pályázat elkészítését Karker Andrea tanárnő szervezte, aki ezzel kiérdemelte „ A legjobb pedagógus” címet.

Gratulálunk a győzteseknek és reméljük, hogy lesz még további alkalom, ahol tanulóink ismét bebizonyíthatják, hogy adni, tenni jó a közösségért!

A beküldött pályaművekből rendezett kiállítás a Lurdy Ház földszintjén tekinthető meg március 11-24. között.

András Mária