Jazz és taps

Március 26-án jazz koncerten jártunk a Marczibányi Téri Művelődési Házban az 5.b és a 8.a osztállyal. A körülbelül egy órás előadásban a Budapest Jazz Orchestra és Náray Erika működött közre. Nem csak csodálatos hangzású dallamokkal szórakoztattak minket, hanem igyekeztek figyelni arra is, hogy gyerekközönségük van. Interaktívvá tették a programot. Folyamatosan intéztek kérdéseket a diákokhoz. Megtudtuk, mi az a big band, hányféle klarinét van, mi az a szordínó és mivel helyettesíthető a nagybőgő. Néhány dal erejéig mi is a zenekar részei lehettünk, hiszen megtanultuk, hogyan kell helyesen tapsolni. Főleg mesék dalai és ismert popszámok csendültek fel. Úgy tűnt, mind a kicsik, mind pedig a nagyok élvezték az ott töltött perceket.

László Andrea