Hungarikum témanap

Az elmúlt hetekben az iskola tanulói a Hungarikum pályázaton nyert támogatás segítségével számos programon vettek részt. Többek között tanulmányi kirándulások, múzeum és színház látogatások is  szerepeltek a programok sorában. A mai témanap zárta az eseményeket, ahol alsós tanulóink a tornateremben történelmi, vívó bemutatót láthattak külsős előadók segítségével.

Felső tagozatosaink ppt-s beszámolót készítettek azokról a Hungarikumokról, amit osztályprogram keretében láthattak /Budai Várnegyed, Puskás Ferenc életútja, Béres Csepp, Magyar Operett/. A tornatermi előadás után 18 vegyes évfolyamú csapat mérte össze tudását és ügyességét a 9 állomáson, ahol változatos feladatokat kellett megoldaniuk  a gyerekeknek /Hollókőről szövegértés, Operett plakát készítése, Internetes keresés Béres József életéről, vaktérkép, tánctanulás, labdás ügyességi feladatok, hungarikum szendvics készítés és számos rejtvény nehezítette a feladatokat/.

A verseny végén a tornateremben solymász előadásra és bemutatóra került sor. Nagy élmény volt a sólyom reptetése a tornateremben, kisebb riadalmat keltve tanulóink körében.

Végül a tornatermi közös táncot az eredményhirdetés zárta, ahol a három legügyesebb csapat dobostortát kapott, de mindenki megérdemli a dicséretet, mert nagyon fegyelmezetten és aktívan vettek részt a programokon.
Reméljük, hogy a Hungarikumokkal kapcsolatos ismereteik ismét bővültek, és élményekben gazdagodva kezdhetik tanulóink a tavaszi szünetet.

A témanapon készült képeket itt tekinthetik meg.
További képekért pedig kattintsanak ide.