Föld napja a Béresben

Föld napja alkalmából a világ számos országában különféle eseményeket rendeznek, amikkel felhívják a figyelmet a Föld természeti környezetének megóvására.
Iskolánk alsó és felső tagozata a következő programokkal készült:
Az alsó tagozaton osztálykeretben ünnepeltük a Föld napját. Az órákon – a gyerekek életkori sajátosságainak megfelelően – sokszínűen foglalkoztunk a fenntarthatóság témájával. A nap végén egy közös flashmob keretében együtt mutattuk meg, hogy szívünkön viseljük ezt a zöld jeles napot, és együtt vigyázunk a bolygónkra. Már a legkisebbek is tudják: „A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön”
Feslő tagozaton az ötödik és hatodik évfolyamon mozgásos játékokkal és elméleti feladatokkal készültünk. Sajnos az eső miatt kicsit módosítani kellett a tervezett programon, de a gyerekek lelkesen és vidáman végezték a feladatokat, így a környezettudatosság mellett a csapatszellem is szerepet kapott. A héten rajzpályázatot hirdettünk, amire sok szép, igényes alkotás érkezett, köszönjük a diákok munkáját.
A Föld napja lényege, hogy ne másoktól várjuk a megoldást, hanem mi magunk is tegyünk egy jobb, élhető jövőéért. Elég, ha csak odafigyelünk cselekedeteinkre és azok következményeire. Ha minden nap teszünk valami apróságot, tudatosan választunk, vásárolunk, közlekedünk, döntünk környezetünk fenntarthatósága érdekében, máris tettünk valamit a változásért.