Fogadj örökbe egy zöldterületet!

Az iskola parkosított udvarát egynyári és évelő növények sokasága, hatalmas gesztenyefák teszik természetközelivé. A terület gondozását a kertészen kívül a diákok is végzik. Az őszi és tavaszi munkákban rendszeresen segítenek a napközisek, a technikaóra keretein belül a felsős tanulók, az önkéntes napokon pedig a szülők is.
Sokadik alkalommal veszünk részt az Önkormányzat pályázatán, hogy a főbejárat előtti terület is méltó legyen ökoiskolánkhoz. Idén is örökbe fogadtuk az előttünk lévő utcaszakaszt, és szépen rendben tartjuk, zöldítjük. Ezúttal az 1.b osztályosok szorgoskodtak a munkálatokban. Ahhoz, hogy tavasszal csodás tulipánágyasokban gyönyörködhessünk, a hagymákat ősszel kell elültetni. (Nem hiába mondják, hogy a tulipánhagymák olyanok, mint az iskolások. ) Az apró kezecskék ügyesen dugdosták el a pályázati pénzből vásárolt hagymákat, és a virágládákban lévő növényeket is megtisztították a belehullott platánlevelektől.
Reméljük, mostantól fogva a picik is maguknak érzik, és féltőn vigyázzák ezeket az ágyásokat, és tavasszal együtt csodálhatjuk majd a szebbnél szebb tulipánokat.