Európai Mobilitási Hét és Autómentes Nap a Béresben

Európa legnagyobb közlekedéssel összefüggő környezetvédelmi kampánya szeptember 16. és 22. között zajlott, melynek célja a környezetbarát és fenntartható városi közlekedés népszerűsítése, a (városi) lakosság egészségének és életmódjának javítása, a légszennyezés és más káros hatások megismertetése.
„Iskolánk felső tagozatos tanulói rajzaikkal csatlakoztak az Európai Mobilitási Héthez egy logópályázat keretében. Sok szép alkotás született. Köszönet mindenkinek, hasznos munka volt, jó témában. Fontos: Nem mindegy, hogyan élünk, nem mindegy, negatív vagy pozitív töltetű dolgokat csinálunk!” (Karker Andrea – Vizuális kultúra tanár)
A tanárnő irányításával mintegy 70 pályamű érkezett be, melyek közül a kategóriánként 3-3 legjobbat a tantestület szavazással választotta ki.
5-6. évfolyam
I. helyezett: Pál Soma 6.b
II. helyezett: Gulyás Alíz 6.
III. helyezett: Tripolszky Dóra Elza 6.

7-8. évfolyam
I. helyezett: Varga Márton 7.b
II. helyezett: Kabáts Máté Tamás 7.b
III. helyezett: Litvai Lelle 7.c
A legjobb műveket a Technológiai és Ipari Minisztérium és a Belügyminisztérium „Ecsetes, bringás remekek” címmel meghirdetett pályázatára is nevezzük.
Szeptember 22-én, az EURÓPAI AUTÓMENES NAP keretében – az Európai Mobilitási Hét zárónapján – iskolánk csatlakozott a „Bringázz a suliba!” akcióhoz. A programot a barcelonai bicibusz inspirálta, melynek keretében a gyerekek szervezett módon, csoportosan, előre meghatározott útvonalon és időpontban mennek biciklivel, rollerrel iskolába. Nálunk ugyan ilyen bicibusz nem jött létre, de felhívásunkra 16 osztályból 129 diák érkezett az iskolába autó helyett emberi erővel hajtott közlekedési eszközön. Ez az aznapi tanulólétszám több, mint a harmada, 37.8%-a. Kerestük a legmobilabb osztályt. A résztvevők közül idén a 2. b osztály nyerte el ezt a címet 73,68%-os részvételi aránnyal. II. helyezett szoros versenyben a 3. b 73.07 %-kal, III. az 5. a 63.63%-kal, IV. a 2. a 63,16 %-kal. A nyertes osztályok fánkokat kaptak jutalmul.
„Ez a nap, amely többek között a közösségi, a kerékpáros és a gyalogos közlekedés fejlesztésének szükségességét hivatott hangsúlyozni. Ökoiskolaként erre a délutánra második alkalommal szerveztünk kerékpáros kirándulást felső tagozatos diákjaink részére az iskolánktól a budakalászi Lupa-tóhoz. 30-an indultunk a közös programra. A túra körülbelül 15 km volt, ami a diákok részére egy kellemes távnak bizonyult. Jövőre Szentendrét célozzuk meg ezen a napon.” (Szabó Magdolna – testnevelő)
A csapat éppen időben ért vissza, így a gyerekek tudtak szurkolni a szüleiknek az estébe nyúló röplabdabajnokság őszi fordulóján.

Forintos Krisztina