Drogprevenciós előadás iskolánkban

Sajnos a mai korban egyre elterjedtebb a fiatalok körében a droghasználat. Iskolánk kiemelt figyelmet szentel évek óta a drogokkal kapcsolatos felvilágosító óráknak. Hisszük, hogy jobb már egészen korai időszakban a témával foglalkozni, akkor, amikor még nem találkoztak a kábítószerekkel a gyerekek, de már hallottak róla.

Hatodik osztályban kiemelt téma egészségtan órákon, de fontos, hogy minden évben felelevenítsük a drogokkal kapcsolatos veszélyeket, esetleges következményeket. Az elmúlt évek gyakorlatához hasonlóan, idén is hívtunk vendégelőadót, Dudits Dénes személyében, aki jelenlegi munkájával drogos fiatalokat próbál leszoktatni szenvedélyükről. A hatodik, hetedik és nyolcadik évfolyamnak tartott három órája rendkívül tanulságos volt, hiszen az előadó egykoron maga is drogfüggő volt. Saját tapasztalatai, élményei alapján a gyerekek meggyőződhettek arról, mennyire könnyű a kábítószer hatása alá kerülni és milyen nehéz leszokni róla. Sok és érdekes kérdést tettek fel a gyerekek, kevésnek is bizonyult a 45 perc, de bízunk benne, hogy amikor döntési helyzetbe kerülnek, kipróbálják-e a drogokat, emlékezni fognak az előadás tanulságaira és helyes döntést fognak hozni. Ősszel tervezzük, hogy Dudits Dénest ismét meghívjuk iskolánkba, de akkor a szülőknek szeretnénk előadást tartani a témáról.

Az előadáson készült képekért kattintson ide.

András Mária