Drámapedagógia

A Magyar Színház “Felnéző” bérletének köszönhetően a Kiserdő 3/D osztályába járó diákok minden színházi előadáshoz kapcsolódóan, drámapedagógiai órákon vehettek részt. A három alkalmas bérlet lehetőséget adott arra, hogy a gyerekek az ifjúsági irodalom remekeit láthassák színpadon. Rév Fülöp, Harisnyás Pippi, Égigérő fű…

Fénykép2074

Az interaktív előadások után a színház szakembere a Kiserdőben tartott  drámapedagógiai órát tanulóinknak. A foglalkozás alkalmat adott kérdések feltevésére és a játékra is. A szituációs gyakorlatok során az osztály az együtt gondolkodás és cselekvés, az egymásra figyelés és a közösségi élmény erejéből kapott tanulságos leckét.
A színház és a foglalkozás emlékezetes élmény volt nem csak a diákoknak, de a pedagógusoknak is.

Képek>>>