Diákigazolvány igénylés

Tisztelt Szülők!

Szeretnénk tájékoztatni Önöket a Diákigazolvány igénylésének menetéről, amely 2013. január 31-től ismét megváltozott.

Diákigazolvány igénylése

A szülő gyermekével az okmányirodában elkészítteti a digitális fényképet (az eljárás ingyenes), melyhez az okmányiroda tájékoztatása szerint a következő dokumentumokra van szükség:

• a gyermek születési anyakönyvi kivonata
  • lakcímkártya (szülőé, vagy a gyermeké)
  • a gyermek személyi igazolvány, amennyiben van

A fénykép elkészültéről az okmányiroda egy igazolást állít ki (Nemzeti Egységes Kártyarendszer – Adatlap)

Ezután a szülőnek be kell fizetni a diákigazolvány igényléséhez szükséges díjat – 1400 Ft-ot – az alábbi számlaszámra:

KIK Budapest 03 Tankerület

10032000 – 00330369 – 00000000

A közlemény rovatban fel kell tüntetni az iskola OM azonosítóját, az iskola nevét rövidítve és a tanuló nevét:

Iskola neve: Dr. Béres József Ált. Isk.            OM: 034837

Ezután az iskola KIR rendszerben megigényli a diákigazolványt.

Ehhez szükséges az új tanulóknál:

• a gyermek születési anyakönyvi kivonata
  • lakcímkártya másolata (szülőé, vagy a gyermeké)
  • a gyermek személyi igazolványa (amennyiben van)
  • okmányirodai igazolás (NEK adatlap)
  • igényléshez szükséges befizetést igazoló csekk v. átutalás másolata

Régi tanulóink részére akkor tudunk új igazolványt kérni, ha a régi

• elveszett
  • megrongálódott
  • az adatokban (pl. lakcím) változás történt

Az eljárás ebben az esetben is hasonló az előzőhöz.

A szülő gyermekével az okmányirodában elkészítteti a digitális fényképet, melyhez az okmányiroda tájékoztatása szerint a következő dokumentumokra van szükség:

• lakcímkártya másolata
  • a gyermek személyi igazolvány, amennyiben van

A fénykép elkészültéről az okmányiroda egy igazolást állít ki, melyet be kell hozni az iskolába.

Az iskola KIR rendszerben megigényli a diákigazolványt, melyet a 14 év alattiak esetében a szülőnek alá kell írnia. Az igényléshez régi tanulók esetében szükséges

• okmányirodai igazolás
  • amennyiben meg van, a régi diákigazolvány
  • igényléshez szükséges befizetést igazoló csekk v. átutalás másolata

Az elkészült diákigazolványt a lebonyolító EDUCATIO Kft a szülő lakhelyére postázza.

Üdvözlettel:

Iskolavezetés