Beporzók napja: március 10.

Idén ötödik alkalommal ünneplik országszerte a beporzók napját, melyhez iskolánk immáron harmadjára csatlakozik.
Fontosnak tartjuk felhívni a figyelmet a beporzókra, amelyek a mi klímánkon – a szél mellett – zömmel rovarok. Mivel bolygónkon számuk aggasztóan fogy, veszélybe kerülhetnek egyes táplálékaink. A termesztett növényeink kétharmada, élelmiszernövényeink egyharmada igényli a beporzó rovarok közreműködését.
Ebben az évben a mese erejét használtuk fel a figyelemfelhívásra. Tanulónk, Váczy Luca Fanni (5.a), hamarosan online mesekönyvben megjelenő Galiba a réten című meséjét állítottuk a középpontba.
Az 1. és 2. évfolyamosoknak Luca maga mesélte el a fordulatos történetét, melyhez a kicsik meseillusztrációt készítettek. A legszebb rajzokból kiállítás nyílt, s évfolyamonként a négy legjobban sikerült alkotást oklevéllel is díjaztuk. Meseírónk a különdíjat Gyimesi Lujza Rozinának (2.b) ítélte.
Helyezettek:
I. Lontai Lilla 1.b, Nagy Sára Luca, 2.b
II. Molnár Léna 1.a, Gondi Lili 2.b
III. Esztergályos Anna 1.a, Kanyó Imola 2.b
IV. Ollé Zsófia 1.a, Horváth Hanga 2.a
A 3. és 4. évfolyamosoknak Gál Éva néni készített furfangos szövegértési feladatokat az elbeszéléshez. A könyvtári faliújságon is láthatóak a remek eredmények:
I. Sulyok Zsuzsanna 3.a, Juhász Emma 4.b
II. Gulyás Tilda 3.a, Wlaszlovits Péter 3.a, Bánó Rita 4.a, Csonka Lora 4.a, Nagy Jázmin 4.b, Somfai Zaránd 4.b
III. Gajdics Marcell 3.a, Gerhard Bíbor 4.a, Sződy Péter 4.b
Gratulálunk az ügyes munkákhoz!
Hamarosan érdemes lesz figyelni a rovarszállónk környékét, hisz a tavasz közeledtével előbújnak majd lakóik. Vízzel és virágokkal várjuk majd őket és az új beköltözőket.