Beporzóbarát iskola

lskolánk csatlakozott a  Magyar Környezeti Nevelési Egyesület, az Iskolakertért Alapítvány és a KRE Teremtésvédelmi Műhely által meghirdetett Beporzóbarát óvodákat és iskolákat! mozgalomhoz, a beporzó rovarok védelméért.

Felhívásuk elég sürgető, hisz a faliméhek és a szabóméhek már nagy munkában vannak. Utódaik számára most gyűjtik a táplálékot. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy a kertbe kitett rovarhotelünk két lakása már elkelt. Jól megfigyelhető, hogy ezeket a furatokat kívülről már egy-egy sárdugó fedi. Ezekbe a járatokba, nagyjából öt-öt kamrába, egymástól sárfallal elválasztva tették le a magányosan élő, békés rovarok a petéiket. A jövő tavaszi kikelésükig a behordott pollen, illetve nektár szolgálnak majd számukra eleségként. Szorgos munkájuk közben egyetlen utód számára átlagosan 600 virágot látogatnak meg, közben a beporzás áldásos tevékenységét is elvégzik.

Nem sok kell tehát, hogy iskolaudvarunk rovarbarát kert legyen. A gyerekekkel ültetünk majd méhbarát növényeket, s egy rovaritató tálat kihelyezve gondoskodunk majd az ivóvizükről is. Ezzel mi is hozzájárulunk, hogy az 1990 óta a méhalkatúak sokféleségének és egyedszámának egyre csökkenő tendenciáját megállítsuk.

Bővebb információ: https://mkne.hu/rovarszallot-minden-iskolaba/