Ballagás 2020

Kedves Ballagók!

Eljött ez a nap is. Itt az ideje a búcsúzásnak. Ezen a napon búcsúztok egymástól, tanáraitoktól és az iskolától. Véget ért egy nagyon fontos szakasz az életetekben és kezdődik egy új, amely egyelőre ismeretlen még számotokra.
Amikor első nap álltatok az iskola bejáratát díszítő Toldi szobor előtt, nem is számítottatok rá, mennyi élmény, kaland vár az iskola falai között.
És most…Elérkezett a várva várt nap, amitől talán néha féltetek. Mindenkiben ezer gondolat, vegyes érzések kavarognak: izgalom, öröm, bánat, bizonytalanság. Mi lesz a következő lépcsőfok, amit meg kell lépni?
Minden egyes teremhez, tanárhoz, diáktárshoz egy-egy emlék fűződik. Az itt eltöltött évek összekötnek minket.
Tanáraitok támogattak, neveltek benneteket. Reméljük sokat tanultatok belőle, és azt a tudást sosem felejtitek el, amit nektek ajándékoztak. A tudás: hatalmas ajándék!
Sose feledjétek az iskolátokat, a szép emlékeket, a tanárokat, az iskolai dolgozókat és persze minket, diáktársaitokat se.
Erőt és kitartást kívánunk nektek! Jó egészséget további tanulmányaitokhoz!
Engedjétek meg, hogy egy szép idézettel búcsúzzam Tőletek:

“Az iskolás évek,
az ártatlan szerelmek,
a régi barátságok,
az első fájó könnyek,
amíg csak élünk
s az évek múlásával egyre szebbnek tűnnek “

Kedves nyolcadikosok! Minden jót kívánunk!