Az újrahasznosítás világnapja: március 18-a

Szinte minden napra jut valamilyen jeles nap. Mégis kiemelkedően fontos ez – az idén ötödik alkalommal megtartott – világnap! A környezetünk védelme érdekében felhívja a figyelmet a hulladékra, melyet fontos megkülönböztetni a szeméttől. Ha megfelelően kezeljük, még a klímaváltozás ütemét is lassítani tudjuk.
Ökoiskolánkban eddig is figyeltünk a hulladékcsökkentésre: nagy hagyománya van például a szelektív gyűjtésnek. Évek óta rendelkezésre állnak a tárólóedények a használt elemek és a háztartási sütőolaj számára, valamint a tantermekben megtalálhatók a szelektív kukák. Félévenkénti rendszerességgel szervezünk papírgyűjtést. (Hamarosan itt az ideje a tavaszinak!)
Technikaórákon a hulladékoknak adnak új életet a tanulóink: ”Semmiből csinálnak valamit.” A lépcsőházat például a felsősök munkái, a kiserdei telephelyről származó bontott faanyagból készült város házai díszítik.
Idén új akciókkal is a jó ügy mellé álltunk. A folyosókra komposztkukákat helyeztünk ki, emellett alkalmat adtunk a megunt könyvek csereberéjére, gyűjtöttünk használt törölközőket és ruhaneműket. A „bolhapiac” mellett szép gondolat volt a törökországi földrengés túlélőinek, egy tanodának, egy gyermekotthonnak és egy kutyamenhelynek a támogatása az adományokkal.
Ezek mind-mind jó kezdeményezések, de rengeteg dolgot lehet még tenni a hulladékhegyek csökkentésére.
Te hány lépést tettél a 10-ből a nulla hulladék felé? Nézz utána a Nulla Hulladékosok 10 pontjában!
Forrás: https://humusz.hu/nuhu10pont

Forintos Krisztina