Angol tábor a Keve utcában

2023. június 26. és 30. között szerveztük angol táborunkat a Keve utcában.
A számos játékos, kinti-benti, interaktív angol nyelvű foglalkozás mellett kézműveskedésre is jutott idő – nemezeltünk, kavicsot festettünk, sütit sütöttünk együtt – mindezt angolul.
Sok védett helyzetben tudták magukat a gyerekek kipróbálni. Fagyizás, séta, és éttermezés közben is ráébredhettek, hogy milyen jó angolul megnyilvánulni különböző szituációkban.
A hét folyamán különleges vendégeink jöttek: amerikai egyetemi hallgatók, akik egy mukkot sem beszéltek magyarul! Egy-egy magyar táborozó kis diákkal párt alkotva kedden délelőtt előkészültek a csütörtöki múzeumi foglalkozásra. Természetesen angolul oldottak meg közösen feladatokat, majd csütörtökön ismét párt alkotva angol múzeumi foglalkozáson vettek részt. Alkalmuk nyílt épületünkben “idegenvezetést” tartani a gyerkőcöknek, és összehasonlíthatták a mi iskolánkat egy amerikai iskolával.
Kötetlen beszélgetések során oda-vissza tanultak a fiatalok egymásról – bár földrajzilag sok ezer kilométer választ el bennünket, rácsodálkozhattak, hogy érdeklődés és hobbik tekinteteben sokkal közelebb vagyunk egymáshoz, mint azt előzőleg gondolták volna!
Igazi interkulturális tapasztalattal is gazdagodhattak a gyerekek.
Remélem, hogy a résztvevő gyerekek a nyár folyamán kamatoztathatták a táborban szerzett angol nyelvtudásukat, tapasztalataikat!

Megyery-Pálfay Adrienn
angoltanár