Angol nap

A Keve utcai iskolában a hagyományokhoz híven idén is megrendezésre került az angol nyelvi nap. A 2011. március 18-ai eseményen a felső tagozatos diákok közül – az ötödik osztályosoktól egészen a nyolcadikos tanulókig – mindenki aktívan kivette részét az idegen nyelven való szereplésből. A versek, történetek előadása megvidámította mind a gyerekek, mind tanáraik szívét.

Hallhattuk az angol romantikus költő William Wordsworth versét a Szélről, megismertük az összefogás erejét a Kőleves történetéből, az angol humort az elveszett pingvin esetéből és a hagyományos angol mese a Chicken Licken is megnevettette az egész diák és tanársereget, amint a gyerekek hűen előadták azt. A mondókák eljátszásával tanulóink nemcsak az angol nyelven való kommunikációt, hanem a felszabadult mozgás, előadásmód érzését is elsajátították. A közös élményt a nyolcadikosok country tánca és szintén a hagyományhoz tartozó közös angol dal éneklése zárta, mely betöltötte az egész tornatermet. A változatos műsor gazdag élményt nyújtott mind a hallgatóknak, mind a résztvevőknek. Boldogan emlékszünk vissza erre a napra és izgalommal várjuk a következő ilyen alkalmat jövő évben!

Video HAMAROSAN!!!!!