A Parlamentben jártunk

Április 24-én iskolánk 7-es és 8.b-s tanulói ellátogattak a Parlamentbe. Előzetesen felhívták figyelmünket a szigorú biztonsági beléptetésre, mégis többeket meglepett, hogy úgy mehettünk be a patinás épületbe, mintha repülőre szálltunk volna.

Izgalmas volt felmenni az ülésterembe, látni, honatyáink és honanyáink hol hozzák a törvényeket.

A Parlament építésekor kb. 40 kg aranyat használtak fel a díszítésekhez. Ennek következtében nem csak a koronaékszerek csillognak a kupolaterem közepén, hanem szinte az egész épület. Irigylésre méltó olyan szép és elegáns környezetben dolgozni, amilyenben képviselőink dolgozhatnak.

Volt köztünk, aki már nem először járt az Országházban, de szívesen ellátogatott még egyszer. A Parlamentet minden magyar diáknak látnia kell! Arra bíztatjuk iskolánk többi osztályát is, akik még nem jártak ott, feltétlenül menjenek el!

Porkoláb Zsuzsanna