A Költészet napját ünnepeltük

1905. április 11-én született József Attila. 1964 óta ez a nap a Költészet napja.

Iskolánkban két feladattal is készültünk ebből az alkalomból. Előzetes feladatként 10 Lackfi János-versnek kellett a klasszikus magyar gyerekvers párját megkeresni. Az eredeti verseket a tantermekben, a folyosói faliújságokon és a könyvtárban találhatták meg a költészet kedvelői. Nagy kedvvel párosították a verseket a tanulók, izgalommal keresték a XXI. századi átiratok klasszikus megfelelőit.

Április 11-én, kedden a felső tagozatosok Arany János 200. születésnapjának és a költészet napjának apropójából a Toldi című elbeszélő költemény elő- illetve utóhangját szavalták el közösen az udvaron. Ezután került sor a verspárosítás eredményhirdetésére, ahol a legjobbakat jutalmaztuk.

Reméljük, mindenkihez közelebb kerültek ezen a napon a költemények, megszívleljük és elgondolkodunk József Attila szavain:

„Csak az olvassa versemet,
ki ismer engem és szeret,
mivel a semmiben hajóz
s hogy mi lesz, tudja, mint a jós,

mert álmaiban megjelent
emberi formában a csend
s szivében néha elidőz
a tigris meg a szelid őz.”

Képek>>>