Őszi papírgyűjtés

A DÖK által szervezett őszi papírgyűjtésen, a székhelyen megközelítően egy tonna papírt gyűjtöttek össze a tanulók.

Nagyon jó dolog, hogy ez a sok papír nem került a szemétbe, így újrahasznosítható. Az újrafeldolgozás során csaknem 1000 kg újrapapír gyártásához járultunk ezzel hozzá, megmentve majd 1000 kg fát a kivágástól, 640 hl ivóvizet, 8 000 kWh energiát.

Másfelől viszont az lenne a legjobb, ha megelőzéssel csökkenteni lehetne a feleslegesen a háztartásokba kerülő papír mennyiségét. Jó megoldás a papír újrahasználata is. Nyugodtan használhatjuk például a lapok hátoldalát is!  Így még több fát mentünk meg!

Az osztályok közötti versenyt a 3.a osztály nyerte 3517 kg hulladékpapír leadásával, második lett a 2.a 1305,2 kg-mal, a  képzeletbeli dobogó harmadik fokára pedig a 4.a léphetett 1235 kg-mal. Az egyéni verseny győztese Földesi Eszter 3.a osztályos tanuló lett 720 kg-mal. Szép gondolatként a befolyt összegből az iskolai könyvtárat is támogattuk.

Gratulálunk a nyerteseknek!

Kép forrása: https://millerpack.hu/wp-content/uploads/2017/06/papir_ujrahasznositas.jpg