Jónak lenni jó

Osztályunk életében immár hagyomány, hogy minden évben, ahogy közelednek az ünnepek, elmegyünk Óbuda főterére, ahol részt veszünk egy karácsonyfa díszítő versenyen. Annak ellenére, hogy ez egy verseny, számunkra nem a győzelem a fontos, hanem, hogy az általunk feldíszített fa egy szegény család otthonába kerül, ahol segít megteremteni az ünnep hangulatát.
A díszeket hetek óta együtt készítettük nemezből, fából, természetes alapanyagokból. Szerencsére osztályfőnökünk, Andrea néni sokat tudott segíteni nekünk ebben.
Az idén, december 11-én díszítettük fel az osztály fáját. Szerénységem tiltja ugyan, de el kell mondanom, gyönyörű lett. Remélem, hogy az a család, aki megkapja, érezni fogja a szeretetet, amivel készült a szép kis fa.
Összekovácsolódtunk díszítés közben, igazi ünnepi hangulatba kerültünk s így igazán jó volt utána együtt korcsolyázni, régi osztálytársakkal forróteát inni, fánkot enni.