Gála a Béresben

Immáron hatodik alkalommal került sor iskolánk nagyszabású Gálaműsorára május 19-én a Veres Péter Gimnáziumban. A 23 produkcióban közel 600 tanulónk vett részt, akik vagy táncos, vagy énekes műsort adtak elő. A Gálaműsor mindig egy témára épül fel, mely idén a világzene volt. Tulajdonképp a világzene egy gyűjtőnév, amely olyan zenei stílusokat tartalmaz, amik nem sorolhatók sem a klasszikus zenékhez, sem a könnyűzenékhez. Ezek legtöbbször népzenei eredetűek.

Fontosnak tartottuk, hogy a magyarság kultúrájának népszerűsítése mellett más országok zenei kultúráját is megismerjük. Így a magyar néptánc és népzenével karöltve idén sok produkcióban jelent meg a ”nyugat” zenéje. A szatmári táncok, a székely verbunk és regölés mellett többek között görög és bajor tánc, country, paso doble és polka is megjelent a színpadon. A közönség számára felejthetetlen élményt nyújtottak az előadott produkciók. A rengeteg befektetett munkával készült színvonalas műsorokkal, élményekben gazdag estet szereztek szüleiknek és tanáraiknak diákjaink, akikre nagyon büszkék voltunk.

A Gálán készült képeket itt tekinthetik meg.